Reklama
Reklama

Małgorzata Pieńkowska nie posiada się z radości

Ma co świętować i już snuje plany na najbliższe tygodnie. Małgorzata Pieńkowska (54 l.) jest bardzo szczęśliwa, bo jej córka Inka Sobala właśnie wróciła do Warszawy.

Przez ostatnie lata jedynaczka mieszkała i studiowała aktorstwo we Wrocławiu. I choć niemal każdego dnia mama i córka rozmawiały przez telefon, to nic nie zastąpi prawdziwej rozmowy w domu, bądź w ulubionej kawiarence na Saskiej Kępie, gdzie mieszka aktorka.

Mama cieszy się tym bardziej, bo Inka nie była przekonana, czy chce wracać do stolicy.

- To wcale nie było takie oczywiste. Dobrze czuła się we Wrocławiu i najpierw myślała, żeby tam zostać. Ale biorąc pod uwagę fakt, że większość castingów i znaczna część środowiska skupia się w Warszawie, postanowiła wrócić - mówi nam przyjaciółka aktorki.

Reklama

Mama pomaga teraz córce znaleźć odpowiednie mieszkanie. - Inka od razu powiedziała, że interesują ją jedynie Saska Kępa. Chce mieszkać blisko mamy - dowiadują się dziennikarze "Życia na gorąco".

Inka i Małgorzata są bardzo mocno związane emocjonalnie. Córka aktorki urodziła się jako wcześniak. W dzieciństwie wymagała szczególnej uwagi, ale i niekiedy poświęceń ze strony mamy. Ich relacje jeszcze bardziej scementowała choroba Małgorzaty.

Rak piersi brzmiał jak wyrok, ale one nawet przez chwile nie miały wątpliwości, że wygrają. Nie pomyliły się i dzisiaj razem chodzą na basen, grają w tenisa i jeżdżą konno.

Do tego doszła kolejna wspólna pasja - aktorstwo. Bo jeszcze kilka lat temu nic nie wskazywało na to, że Inka pójdzie w ślady mamy.

decydowała się na psychologię, jednak szybko odkryła, że nie jest to jej wymarzona droga. Postanowiła zdawać do szkoły teatralnej i dopiero tam poczuła, że jest na właściwym miejscu.

Teraz gra w "M jak Miłość", a ostatnio też w "39 i pół tygodnia".

- Jestem z niej dumna i oczywiście cieszę się, że wróciła na stare śmieci. Trzymam za Inkę kciuki i wiem, że sobie poradzi - mówi tygodnikowi "Życie na gorąco" Małgorzata Pieńkowska.

***

Zobacz więcej materiałów z życia gwiazd:


Życie na gorąco
Dowiedz się więcej na temat: Małgorzata Pieńkowska
Reklama
Reklama
Reklama
Polecamy