Przejdź na stronę główną Interia.pl

Reklama

Reklama

Reklama

Małgorzata Kożuchowska wciąż cierpi po jego śmierci. Zawsze mogła liczyć na pomoc

Nie jest żadną tajemnicą, że Małgorzata Kożuchowska (49 l.) jest wierzącą osobą. Jednym z jej bliskich przyjaciół i powierników był ksiądz Piotr Pawlukiewicz. Po jego śmierci ciężko było się aktorce otrząsnąć z tej tragedii.

Wiara jest niezwykle ważna w życiu Małgorzaty Kożuchowskiej (sprawdź!) i aktorka często to podkreśla. 

Nic więc dziwnego w tym, że gdy brała ślub, pragnęła, by sakramentu jej i mężowi udzielił ktoś wyjątkowy. 

Małgorzata z Bartkiem udali się właśnie do księdza Piotra Pawlukiewicza, by prosić o udzielenie ślubu. Wówczas kapłan nie rozpoznał w pięknej blondynce aktorki. 

Dopiero jego uwagę przykuł fakt, że po wyjściu z kościoła, ktoś prosił ją o autograf. To nie zmieniło jednak decyzji księdza i to on błogosławił ich, gdy mówili sobie z Bartkiem sakramentalne "tak". 

Potem żartował, że miał przez nich kłopoty, bo gościł na zdjęciach ze ślubu na każdej okładce gazety w Polsce, a wierni zaczęli go rozpoznawać. Tak zaczęła się przyjaźń gwiazdy i kapłana, który był dla niej autorytetem. 

Reklama

Małgorzata niejednokrotnie kierowała się jego radami, a słowa dotyczące wiary i duchowości dodawały jej otuchy w trudnych momentach jej życia. 

Niestety, okazało się, że Pawlukiewicz cierpi na chorobę Parkinsona, a w marcu 2020 roku przyszły najgorsze wieści. Duchowny zmarł. To dla Małgorzaty był ogromny cios, a jeszcze bardziej zabolał ją fakt, że nie mogła być na pogrzebie. 

Obostrzenia związane z panującą na całym świecie pandemią, uniemożliwiły jej uczestnictwo w ostatnim pożegnaniu przyjaciela. 

W późniejszym terminie zjawiła się na grobie kapłana wraz z mężem i wtedy złożyli kwiaty. 

Niedawno udzielając wywiadu "RTCK TV" opowiedziała o Pawlukiewiczu i nie mogła przy okazji powstrzymać łez, mówiąc, że nie ma w niej jeszcze pogodzenia z tą śmiercią. 

Opowiadała o nim podczas rozmowy z fascynacją, ciepłem i nie potrafiła ukryć tego, że ta strata w dalszym ciągu jest dla niej bolesna. 

***
Zobacz więcej materiałów wideo: 

pomponik.pl
Dowiedz się więcej na temat: Małgorzata Kożuchowska

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje

Nie przegap
najgorętszych
plotek!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie. Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj Pomponik.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »