Przejdź na stronę główną Interia.pl

Reklama

Reklama

Przejdź na stronę główną Interia.pl

Małgorzata Braunek pokonała raka?

Małgorzata Braunek (66 l.) była w szoku, gdy lekarze wykryli u niej chorobę nowotworową. Nie poddała się. Wygląda na to, że w tej walce zwycięża!

Kiedy wiele lat temu zaangażowała się w działalność charytatywną, zrobiła to z potrzeby serca. Wrażliwość, z jakiej znana jest aktorka, każe jej żyć w zgodzie z zasadą: Tyle jesteśmy warci, ile możemy dać z siebie innym. Nie było więc dla niej rzeczy niemożliwych.

Reklama

Wspierała fundacje, spotykała się z pacjentami oddziałów onkologicznych, odwiedzała hospicja. Po takich wizytach wracała do domu zdruzgotana. Ale też przekonana, że niosła chorym radość. Czasem zadawała też sobie pytanie: Co by było, gdybym to ja była na miejscu tych chorych?

Kilka miesięcy temu to wspomnienie wróciło niespodziewanie i boleśnie. Gdy wszystko w jej życiu zaczęło układać się tak, jak chciała, gdy cieszyła się z wnuków i powrotu do pracy, lekarze stwierdzili u niej chorobę nowotworową.

Drugą połowę ubiegłego roku aktorka poświęciła wyłącznie walce o zdrowie. W grudniu przyjęła trzeci cykl chemioterapii. Lekarze mówili, że jeśli da spodziewany efekt, aktorka będzie mogła wrócić do normalnego życia. Wiele wskazuje na to, że się udało!

"Gosia czuje się o wiele lepiej. Czekają ją badania na potwierdzenie optymistycznej diagnozy" - zdradza tygodnikowi "Świat&Ludzie" znajoma gwiazdy.

Spokojniejsza, pełna nadziei powoli robi nowe plany. Praktykuje zen ze swoją buddyjską grupą, chce wrócić na plan serialu "Nad rozlewiskiem".

Wie, że w walce z chorobą ważne jest nastawienie psychiczne. Dlatego nie poddaje się.

Świat & Ludzie

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Małgorzata Braunek

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama