Reklama
Reklama
Tylko u nas

Maleńczuk ostro o polskich raperach. Ma do nich olbrzymie pretensje! [POMPONIK EXCLUSIVE]

Maciej Maleńczuk nie od dzisiaj słynie z wyjątkowo ciętego języka. Kontrowersyjny wokalista ma twardą opinię na temat polskiego rynku muzycznego i jego różnych odłamów. Pod koniec grudnia zapowiedział rychły koniec disco polo, ale w międzyczasie opowiedział też co nieco na temat swojego stosunku do rapu. O co ma pretensje do raperów?


Maciej Maleńczuk był jedną z wielu gwiazd polskiej sceny muzycznej, które 31 grudnia rozpaliły do czerwoności publikę zgromadzoną na Sylwestrowej Mocy Przebojów Polsatu. Były wokalista Pudelsów w podobnie "rozgrzewający" sposób działa też na wielu Polaków za sprawą swoich, nierzadko kontrowersyjnych, wypowiedzi. Maleńczuk niedawno pokusił się o mocną opinię na temat przyszłości disco polo, a swoje zdanie ma też na temat polskiego rapu.

Reklama

Maciej Maleńczuk o artystach i tchórzostwie. Czym podpadł mu rap?

Negatywna opinia na temat disco polo u kogoś takiego jak Maleńczuk raczej nie dziwi, ale akurat hip-hop na papierze powinien wydawać mu się całkiem bliski. Jego rozwój był przecież oddolny i choć dzisiaj polski rap ma niewiele wspólnego z dawnymi blokowiskami, to wciąż zawiera w sobie ten pierwiastek. Człowiek zwany niegdyś "bardem Krakowa" takie początki powinien doceniać.

Dlaczego więc piosenkarz zbeształ polskich raperów w rozmowie z reporterem Pomponika? Okazuje się, że podpadli oni Maleńczukowi swoim brakiem odwagi. O ile bowiem amerykańscy raperzy często podejmują trudne społecznie tematy, ci znad Wisły przeważnie ich unikają. Tak przynajmniej uważa 61-letni wokalista:

Maleńczuk zaapelował do raperów!

Muzyk zakończył swój wywód szczególnym apelem do kolegów artystów. Jego zdaniem najwyższy czas skończyć z rządami "zacofanych ciotek-klotek i wujków bożych-c****ów". Zdaniem Maleńczuka to ludzie ze skamieniałymi sercami, którzy zatracili Boga przez swoje skostniałe obrządki. Z czasem przekonamy się, czy którykolwiek z raperów poczuje się w obowiązku, by odpowiedzieć starszemu koledze po fachu. A wy, zgadzacie się z Maleńczukiem?

Zobacz też:

Maciej Maleńczuk uratował tłum przed atakiem bejsbolisty. Mocno oberwał!

Wiśniewski ostro o Maleńczuku. Odpowiedział na jego zaczepki dotyczące alkoholizmu.

Wypowiedź Anity z "Sanatorium miłości 5" oburzyła widzów. Ostra reakcja.

pomponik.pl
Dowiedz się więcej na temat: Maciej Maleńczuk
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Polecamy