Przejdź na stronę główną Interia.pl

Reklama

Reklama

Reklama

Maja Ostaszewska i Olga Tokarczuk apelują o pomoc dla migrantów. „Nasz kraj zachorował na brak empatii”

Maja Ostaszewska, aktorka o zdecydowanych poglądach, chętnie angażująca się w akcje społeczne, nie ukrywa przerażenia tym, co dzieje się na granicy polsko – białoruskiej. Podczas „Marszu Troski o Oszukanych” wygłosiła przejmujący apel. Wspiera ją polska noblistka, pisarka Olga Tokarczuk.

Sytuacja na polsko – białoruskiej granicy eskaluje od kilku tygodni. Od początku roku Straż Graniczna udaremniła ponad 34 tys. prób nielegalnego przekroczenia granicy, z czego ponad 17 tysięcy miało miejsce tylko od początku listopada. Nielegalni migranci z Bliskiego Wschodu, zwożeni na polską granicę przez białoruskie służby, wypełniające rozkazy dyktatora Aleksandra Łukaszenki regularnie podejmują próby siłowego sforsowania ogrodzenia i często wykazują agresję wobec polskich pograniczników. 

Dramat na wschodniej granicy podzielił Polaków. Zdecydowana większość jest zdania, że wszelkie próby nielegalnego przekroczenia granicy powinny być stanowczo udaremniane, jednak nie brakuje opinii, że migranci zasługują na lepsze traktowanie, zwłaszcza że wśród nich są kobiety z dziećmi. 

Reklama

Los malutkich dzieci, koczujących w lesie w szybko pogarszających się warunkach pogodowych budzi ogromne emocje wśród wielu celebrytów, którzy dają temu wyraz w mediach społecznościowych i akcjach społecznych. Dla niektórych, jak Barbary Kurdej-Szatan czy Piotra Zelta wyrażenie stanowczych opinii na ten temat skończyło się publicznym napiętnowaniem

Dramatyczny apel Ostaszewskiej

Za okazywanie współczucia migrantom obrywa się także Mai Ostaszewskiej, która, w przeciwieństwie do innych celebrytów nie komentuje sytuacji na granicy z perspektywy własnej kanapy, lecz pojechała na Podlasie, by zobaczyć na własne oczy, co się tam dzieje. Jak wyznała po powrocie:

Aktorka wzięła udział w Marszu Troski o Oszukanych, który odbył się w Warszawie. Wygłosiła przejmujący apel do polityków, a także zwykłych Polaków o empatię wobec migrantów z Bliskiego Wschodu, okłamanych przez Łukaszenkę, który obiecał im łatwe przedostanie się na terytorium Unii Europejskiej: 

Poruszający list noblistki

Akcję pomocy uchodźcom wsparła także pisarka, laureatka literackiej Nagrody Nobla, Olga Tokarczuk. Podczas Marszu Troski o Oszukanych Ostaszewska odczytała list noblistki: 

W swoim przemówieniu Ostaszewska podkreśliła, że próby siłowego sforsowania granicy, podejmowane przez  migrantów, którymi politycy chętnie usprawiedliwiają niehumanitarne działania podejmowane na granicy polsko – białoruskiej, nie są inicjatywą samych migrantów, tylko białoruskich służb, wykonujących rozkazy Łukaszenki: 

Zobacz też:

Smutne wieści o Kuleszy. Tygodnik potwierdza

Królowa Elżbieta II nie żyje? Spiskowa teoria mrozi krew w żyłach

Stuosobowa grupa migrantów próbowała wedrzeć się do Polski

***

Więcej newsów o gwiazdach, ekskluzywne materiały wideo, wywiady i kulisy najgorętszych imprez znajdziecie na naszym INSTAGRAMIE Pomponik.pl
pomponik.pl
Dowiedz się więcej na temat: Maja Ostaszewska | Olga Tokarczuk

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Nie przegap
najgorętszych
plotek!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie. Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj Pomponik.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »