Reklama
Reklama

Maciej Sz. odpowie za prowadzenie auta pod wpływem alkoholu

Maciej Sz. były piłkarz i ojciec piłkarza stanie przed sądem za prowadzenie samochodu pod wpływem alkoholu. Prokuratura Okręgowa Warszawa-Ochota już skierowała akt oskarżenia.

Jest takie powiedzenie, że rodziny się nie wybiera. Boleśnie przekonał się o tym jeden ze znanych piłkarzy, któremu ojciec od kilku lat niestrudzenie dostarcza powodów do wstydu. 

Mimo że nie utrzymują kontaktów, a media, nie chcąc przysparzać problemów niczemu niewinnemu synowi Macieja Sz. starają się mylić tropy, ojciec pozostaje rysą na wizerunku młodego piłkarza. 

8 lat temu Maciej Sz. został oskarżony o gwałt na 30-letniej kobiecie, którą zaprosił do swojego domu i uraczył alkoholem. Były zawodnik reprezentacji Polski w piłce nożnej spędził wtedy 48 godzin w policyjnej izbie zatrzymań. 

Reklama

Ostatnio zaś znów został zatrzymany, tym razem za prowadzenie auta pod wpływem alkoholu. W rozmowie z policjantami użył tradycyjnych zapewnień, chętnie stosowanych przez pijanych kierowców: twierdził, że nie ma pojęcia, skąd te promile, bo poprzedniego dnia wypił zaledwie dwa piwa. 

Cóż, musiało być ich jednak więcej, bo badanie alkomatem wykazało 0,6 promila, czyli popełnił nie wykroczenie, lecz przestępstwo, zagrożone pozbawieniem wolności. 

Maciej Sz. odpowie za pijacki rajd

Jak poinformował PAP, Maciej Sz. został zatrzymany w Warszawie w miniony wtorek nad ranem. Twierdził, że musiał zawieźć żonę na lotnisko, żeby zdążyła na samolot, na pokładzie którego pracuje jako stewardessa. Policjanci odebrali Maciejowi Sz. prawo jazdy i wyznaczyli datę przesłuchania na następny dzień. W środę Maciej Sz. złożył wyjaśnienia.  Jak potwierdza cytowany przez PAP podkomisarz Karol Cebula:

Maciej Sz. głównie zasłaniał się pracą żony i szedł w zaparte, że nie wypił więcej niż dwa piwa i to kilka godzin wcześniej. 

Prokuratura Rejonowa Warszawa-Ochota w Warszawie nie dała się przekonać i w piątek skierowała do sądu akt oskarżenia. Za prowadzenie auta w stanie nietrzeźwości, czyli mając powyżej 0,5 promila w organizmie grozi w Polsce od grzywny do pozbawienie wolności na okres nawet dwóch lat. 

Superman w nowym komiksie będzie biseksualny

Znęcał się nad matką i bratem. Dostał zakaz zbliżania się do domu

***

Więcej  newsów o gwiazdach, ekskluzywne materiały wideo, wywiady i kulisy najgorętszych imprez znajdziecie na naszym Instagramie: https://www.instagram.com/pomponik.pl/


Kamila z "Rolnik szuka żony" to milionerka? Jej posiadłość robi wrażenie

Księżna Kate nie może tego zrobić. Żyje jak w klatce

pomponik.pl
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Polecamy