Reklama
Reklama

Kuszyńska o molestowaniu w Varius Manx: "Byłam tego świadkiem, jak również ofiarą"

Marta Kuszyńska (37 l.), siostra byłej wokalistki Varius Manx, opublikowała na Facebooku zaskakujące wyznanie. Opisała w nim, że przed laty w popularnym zespole miało dochodzić do nadużyć na tle seksualnym. "Nie potrafię nadal biernie się temu przyglądać" - napisała Kuszyńska.

Marta Kuszyńska oskarża Varius Manx! W zespole dochodziło do molestowania?

Monika Kuszyńska to była wokalistka Varius Manx, która współpracowała z zespołem w latach 2000-2010. Artystka 17 lat temu przeszła poważny wypadek samochodowy, w wyniku którego straciła władzę w nogach. W długiej drodze do powrotu do zdrowia wspierała ją młodsza siostra Marta, która od zawsze była jej szczególnie bliska.

Reklama

Niespodziewanie Marta Kuszyńska opublikowała na Facebooku poruszający post, w którym wyjawiła prawdę na temat atmosfery, jaka panowała przed laty w zespole, gdy jej starsza siostra jeszcze do niego należała. Według relacji Marty muzycy mieli znęcać się nad nią i jej siostrą nie tylko psychicznie, ale i dopuszczali się molestowania.

Dlaczego Marta zdecydowała się otworzyć na ten temat dopiero teraz? Jak tłumaczy, dziś jest dorosłą i świadomą osobą, która potrafi krytycznie ocenić zachowania mężczyzn z przeszłości. Gdy utrzymywała stały kontakt z członkami zespołu, była nastolatką, która cieszyła się z szansy przebywania w towarzystwie znanych osób. Dziś Marta chce przestrzec młode osoby, którym imponuje show-biznes.Monika Kuszyńska - wypadek

Varius Manx to zespół, który powstał w 1989 roku i przez wiele lat cieszył się niesłabnącą popularnością. Monika Kuszyńska była trzecią wokalistką pracującą z tą grupą. Wcześniej na jej miejscu były Anita Lipnicka i Kasia Stankiewicz.

Monika Kuszyńska w 2006 roku przeżyła tragiczny wypadek samochodowy. Auto prowadzone przez lidera Varius Manx - Roberta Jansona uderzyło w drzewo. Wokalistka cudem przeżyła, jednak w wypadku doznała przerwania rdzenia kręgowego i od tamtej pory porusza się na wózku.  W walce o powrót do zdrowia wspierała ją ukochana siostra Marta, która miała w tamtym czasie rzucić pracę i studia, by pomagać Monice.

Dziś młodsza siostra Kuszyńskiej jest projektantką ubrań i ma własną markę odzieżową. Monika Kuszyńska po trzyletniej przerwie od wypadku, powróciła na rynek muzyczny i rozpoczęła karierę solową.

***
Członkowie zespołu stanowczo zapewniają, że nic takiego nie miało nigdy miejsca i grożą sądem Marcie Kuszyńskiej:

Jednocześnie działająca z upoważnienia Roberta Jansona, Pawła Marciniaka, Michała Marciniaka i Sławomira Romanowskiego kancelaria adwokacka wystosowała do redakcji Pomponika pismo, w którym zapewnia, że wszelkie pogłoski dotyczące molestowania nie maja nic wspólnego z prawdą:

***

Zobacz też:

Zmiany w obostrzeniach. Konferencja prasowa ministrów Niedzielskiego i Czarnka 

"The New York Times": Johnson & Johnson przestał produkować szczepionkę przeciw COVID-19

Marianna Schreiber na premierę filmu "Miłość jest blisko" przyszła z... "partnerką"


pomponik.pl
Dowiedz się więcej na temat: Monika Kuszyńska | Varius Manx
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Polecamy