Reklama
Reklama

Księżna Mette-Marit o śmiertelnej chorobie dowiedziała się w 2018 roku. Wiemy, jak sobie teraz radzi

Mette-Marit to norweska księżna, która 5 lat temu usłyszała tragiczną diagnozę. Od lekarzy dowiedziała się, że cierpi na samoistne włóknienie płuc. Lekarze dawali jej od 3 do 5 lat życia. Wiemy, jak obecnie czuje się żona Haakona Magnusa.

Mette-Marit śmiertelnie chora

Mette-Marit jest żoną norweskiego następcy trony Haakona Magnusa. Kobieta w 2018 roku usłyszała od lekarzy, że cierpi na samoistne włóknienie płuc. Straszna diagnoza nie sprawiła jednak, że przestała normalnie funkcjonować. Mette-Marit udzieliła jakiś czas temu wywiadu, w którym opowiedziała, jak się czuje.

"Księżna przeszła szeroko zakrojone badania dotyczące jej stanu zdrowia i według jej lekarza, profesora Kristiana Bjøro ze Szpitala Narodowego, w płucach wykryto nietypową odmianę zwłóknienia. Nie wiadomo jeszcze, czy choroba płuc jest związana z bardziej rozległym procesem autoimmunologicznym, czy też istnieją inne przyczyny, które leżą u podstaw zmian w płucach" - można było przeczytać w oficjalnym komunikacie, który został udostępniony do mediów.

Reklama

Księżna Mette-Marit opowiada o swoim zdrowiu

Mette-Marit cierpi na chorobę, która objawia się dusznościami, a także suchym kaszlem. Niestety te dolegliwości wywołują uszkodzenie pęcherzyków płucnych. Zdiagnozowani żyją od 3 do maksymalnie 5 lat. Na tę przypadłość nie ma lekarstwa.

Pomimo choroby 48-latka stara się żyć tak samo, jak dotychczas. Kobieta przyznała, że nie zależy jej na przyciąganiu uwagi, chce jednak cały czas uczestniczyć w życiu publicznym. Wyznała również iż lubi swoje "nowe życie".

"Doskonale wiem, w jakim stanie jestem, ale nie chcę przyciągać uwagi. To jeden z powodów, dla których tak bardzo lubię moje nowe życie. Moim celem nadal jest praca i jak najczęstsze uczestnictwo w oficjalnych wyjściach" - mówiła księżna w 2019 roku.

W tym roku mija 5 lat od diagnozy Mette-Marit. Kobieta w czasie pandemii COVID-19 musiała się nieco wycofać z życia publicznego, ponieważ zachorowanie było dla niej śmiertelnym zagrożeniem, jednak jakiś czas temu wróciła "na salony".

Mette-Marit na oficjalnym wyjściu

Księżna Mette-Marit pokazała się publicznie 16 stycznia 2023 roku. Z rodziną udała się wtedy na pogrzeb greckiego księcia Constantina. Na zdjęciach fotoreporterów prezentowała się doskonale. Rodzina królewska również nie wydawała żadnych oficjalnych komunikatów mówiących o pogorszeniu się stanu zdrowia Mette-Marit.

Zobacz też:

Norweska księżna Mette-Marit i książę Haakon świętują rocznicę w obliczu tragedii

Księżna Mette-Marit walczy ze śmiertelną chorobą. Przerażające doniesienia!

Mette-Marit Tjessem: Żona następny tronu umiera? Na tę chorobę nie ma lekarstwa

pomponik.pl
Dowiedz się więcej na temat: księżna Mette-Marit
Reklama
Reklama
Reklama
Polecamy