Reklama
Reklama

Książę William wyciągnął rękę do zbuntowanego brata. Przesłał mu sekretną wiadomość

Książę William (40 l.) podczas uroczystości koronacyjnych króla Karola III, nie zaszczycił swojego młodszego brata, księcia Harry’ego ani jednym słowem. I kiedy wydawało się, że braterskiej relacji nic nie uratuje, zdobył się na wzruszający gest.

Książę William zdecydował się na przesłanie sekretnej wiadomości młodszemu bratu, księciu Harry’emu. Podczas koronacji ojca nie zaszczycił rodzinnej „czarnej owcy” słowem, ani spojrzeniem, jednak uwadze wnikliwych obserwatorów nie umknął pewien wzruszający szczegół zamieszczonego na TikToku nagrania. 

Rodzinny filmik Windsorów na Tik Toku

Fani rodziny królewskiej dokładnie przeanalizowali filmik, zawierający niepublikowane wcześniej nagrania zza kulis weekendu koronacyjnego i zauważyli coś, co można uznać za gest pojednania. 

Reklama

Na jednym z ujęć widać księżniczkę Charlotte, jedyną córkę księcia i księżnej Walii, biegnącą przez salon rodzinnego apartamentu książęcej rodziny w Pałacu Kensington.

Ośmiolatka, ubrana już w kreację wybraną na ceremonię koronacji dziadka, mija kolekcję zdjęć, ustawionych na fortepianie. Wśród nich znajduje się czarno biała archiwalna fotografia przedstawiająca księcia Williama i księcia Harry’ego tulących się do matki, księżnej Diany. 

Tajne znaczenie zdjęcia Diany, Williama i Harry'ego

Zdjęcie zostało wykorzystane na kartce świątecznej w 1995 roku. Księżna Diana zginęła tragicznie w paryskim tunelu Alma 31 sierpnia 1997 roku. Całą swoją miłość przelała na synów. Dopilnowała, by, jako pierwsi członkowie rodziny królewskiej, chodzili do zwykłego przedszkola, uczyli się w dziennej szkole, a nie placówce z internatem, mieli kolegów poza pałacem, bywali w kinie i  barach fast food. 

Wyjątkowe, jak na warunki brytyjskiej rodziny królewskiej, wychowanie, miłość do matki, a potem żałoba po niej były spoiwem, które połączyło braci, jak się wydawało, na lata. 

Książę William wysyła sekretny sygnał bratu?

Dopiero z autobiograficznej książki księcia Harry'ego wyłonił się obraz zadawnionych żalów, rodzinnych animozji, a nawet wzajemnego podkładania sobie świni.

Sytuacji nie poprawił serial dokumentalny „Harry i Meghan”, w którym książę Harry i jego żona wyraźnie oskarżają Windsorów o zmowę z mediami w celu pogrążenia Sussexów i nakręcenia wymierzonej w nich spirali nienawiści. 

Jak komentowała potem w  „ Entertainment Tonight”  królewska biografka, Katie Nicholl:

„Nawet jeśli William nie oglądał tego serialu, a rozumiem, że nie oglądał, jest bardzo świadomy tego, co piszą nagłówki. Jest bardzo świadomy szkód wyrządzonych jego reputacji i myślę, że to również w dużym stopniu wyjaśnia, dlaczego bracia nie rozmawiają ze sobą”. 

Brytyjczycy wciąż jednak wierzą, że miłość do matki i tragedia z sierpnia 1997 roku, która zaważyła na życiu książąt, jest silniejsza niż wszelkie niesnaski i prędzej czy później doprowadzi do pojednania. Czy rozmyte zdjęcie za plecami biegnącej Charlotte może być uznane za pierwszy krok w tym kierunku?

Zobacz też:

Książę William doprowadza tym żonę do szału. Wymsknęło jej się mocne słowo

Książę William wymazał brata ze swojego życia. Nie zaprosi Harry'ego na własną koronację

Harry i Meghan o włos od tragedii. Brali udział w "niemal katastrofalnym pościgu samochodowym"

Elżbieta Romanowska prowadzącą "Nasz nowy dom". Zastąpi Katarzynę Dowbor

pomponik.pl
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Polecamy