Reklama

Reklama

Reklama

Książę William i księżna Kate wydali oświadczenie. Takich słów nikt się nie spodziewał

Książę William (39 l.) i księżna Kate (40 l.) zakończyli właśnie swoją pierwszą oficjalną zagraniczną wizytę po pandemii koronawirusa. W ramach obchodów 70-lecia rządów królowej Elżbiety II para wybrała się na Karaiby. Po powrocie do Wielkiej Brytanii zdecydowali się na opublikowanie oświadczenia.

Książę William i księżna Kate reprezentując Koronę, wybrali się z oficjalną wizytą na Karaiby. Para odwiedziła m.in. Belize, gdzie odwiedzili historyczne miejsca Majów i mogli zagłębić się w kulturę społeczności Garifuna.

Niestety nie wszystko przebiegło zgodnie z planem, a Cambridge’owie musieli mierzyć się z niechęcią miejscowej ludności. Okazało się bowiem, że nie wszędzie są mile widziani. Mieszkańcy Belize nie ukrywali swojej niechęci, organizując demonstracje uliczne. Na transparentach można było dostrzec bowiem hasła nawiązujące do kolonializmu: "Wynocha z naszej ziemi".

Reklama

Pewna nieprzyjemność spotkała również księżną Kate na Jamajce. Wówczas to podczas oficjalnej uroczystości Lisa Hanna z socjalistycznej Ludowej Partii Narodowej ostentacyjnie ją zignorowała.

Książęca para wydała oświadczenie

Zachowanie ludności nie pozostało niezauważone przez parę książęcą. Po powrocie do Wielkiej Brytanii książę William wydał oficjalne oświadczenie, w którym odniósł się do protestów mieszkańców. Wyznał, że ta podróż "przyniosła wyraźne pytania dotyczące przeszłości i przyszłości".

William podkreślił również, że wraz z żoną oddani są służbie. Przyznał, że to nie do nich należy "mówienie ludziom co mają robić".

Nie da się ukryć, że wizyta Kate i Williama spowodowała wiele emocji. Lokalna społeczność nie była bowiem pozytywnie nastawiona, a w specjalnym liście zażądała oficjalnych przeprosin od królowej Elżbiety II i sfinansowania przez nią szkód, które były wynikiem kolonializmu.

Oświadczenie księcia Williama było niespodziewane, bowiem nikt nie spodziewał się chyba takiej postawy po royalsach. Trudno nie zauważyć, że William i Kate reprezentują zupełnie inne pokolenie od królowej Elżbiety II i inaczej spoglądają w przeszłość.

Zobacz też:

Książę William prezentuje kocie ruchy w Belize! Internauci byli oczarowani!

Księżna Kate bryluje na paradzie z okazji dnia św. Patryka! Uwagę zwraca jedno...

Pomagajmy Ukrainie - Ty też możesz pomóc!

pomponik.pl
Dowiedz się więcej na temat: Książę William | Kate Middleton

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy