Krzysztof Ziemiec przez lata był jedną z czołowych gwiazd TVP. Prowadził tam m.in. głównie wydania nieistniejących już "Wiadomości".
Podczas pracy na Woronicza zdarzało mu się brać udział w akcjach promujących wspieranie WOŚP. W 2005 roku zachęcał nawet do kupna wyjątkowego zdjęcia prezenterów "Wiadomości", z którego sprzedaży pieniądze miały być oczywiście przekazane na WOŚP.
Od tamtej pory sporo się jednak zmieniło i dziś Ziemiec należy raczej do grona krytyków Owsiaka. Dlaczego tak nagle zmienił zdanie?
Ziemiec zmienił zdanie ws. Owsiaka i WOŚP. Ujawnił swoją prawdę
Cóż, dziennikarz postanowił właśnie wszystko wyjaśnić. Zaczął od ujawnienia prawdy na temat zdjęcia, na którym uśmiechnięty pozuje z Owsiakiem w 2005 roku.
"Chcecie znać całą prawdę o tym zdjęciu? To Wam powiem. Zostałem wtedy wysłany do studia TVP2 jako wysłannik 'Wiadomości' z plakatem reklamowym 'Wiadomości', plakatem na licytację. No i teraz tak, przychodzimy z dobrej woli do człowieka, który właściwie jest gościem w naszej stacji" - zaczął Ziemiec.
Potem wyżalił się, że Owsiak nie miał dla niego czasu i poświęcił mu zaledwie "sekundę".
"Nie dość, że musiałem czekać ponad godzinę, aż gość łaskawie do mnie podejdzie, to jeszcze kiedy podszedł, na sekundę dosłownie, usłyszałem coś takiego: 'No wreszcie raz w roku przestajecie się zajmować głupotami. Nie gadacie o pierdołach, tylko mówicie o tym, co ważne'. Rozumiecie?" - wyjawił po latach Ziemiec w swoim internetowym programie, nie ujawniając jednak, w jaki sposób Owsiak miał go przyjmować, by ten nie poczuł się urażony.
Choć od tego spotkania z Owsiakiem minęło 20 lat, w Krzysztofie nadal siedzi to głęboko. To dlatego całkiem zmienił zdanie o WOŚP i nie wspiera akcji, a nawet jawnie krytykuje działania fundacji.
"Te słowa usłyszał młody jeszcze wtedy dziennikarz. Dziennikarz stacji, która promowała Orkiestrę od szefa Orkiestry, która to za darmo od tej telewizji dostała cały dzień czasu antenowego. Zero szacunku, zero kultury, zero empatii. Bardzo to wtedy mocno przeżyłem powiem Wam szczerze" - zżymał się Ziemiec.
Zobacz też:
Dopiero Radwańska świętowała z Celtem, a teraz takie doniesienia. To nie były plotki
Anna Popek zaskoczyła wyznaniem ws. WOŚP. Po czym... szybko usunęła wpis








