Reklama
Reklama

Krystian Wieczorek wspiera chorą żonę. Co dolega Marii Szafirskiej?

Krystian Wieczorek (42 l.) ożenił się zaledwie rok temu, ale jego małżeństwo już przechodzi moment próby. Jak czytamy w tygodniku "Świat i Ludzie", Maria Szafirska (25 l.) zmaga się z chorobą...

"Miłość? Pewnie! Ale zdrowie przede wszystkim!" - takie hasło ma kampania społeczna, którą wspierają Krystian Wieczorek i jego żona Maria Szafirska-Wieczorek. Akcja dotyczy diagnostyki chorób jajnika, ale aktor nie ma oporów, by wziąć w niej udział.  

Celem tegorocznej kampanii jest zmiana zachowań wśród mężczyzn w postrzeganiu typowo kobiecych nowotworów jako wyłącznie osobistej sprawy kobiety. Organizatorzy zapewniają, że kampania ma dostarczyć im niezbędnej wiedzy, by w pełni zainteresowali się życiem i zdrowiem kobiet.  

Jeśli chodzi o zainteresowanie zdrowiem partnerki, Wieczorek może służyć innym mężczyznom za przykład. Jego żona niedawno podupadła na zdrowiu. Po serii badań lekarz zdiagnozował chorobę... 

Reklama

A zaczęło się banalnie. Szafirska, również aktorka, miała kłopoty z koncentracją przy uczeniu się roli, ciągle czuła się zmęczona. Odczuwała bóle, którym towarzyszyły zawroty głowy.  

Aktor najpierw myślał, że to typowe przemęczenie i po terapii środkami naturalnymi ukochana odzyska siły. Ale tak się nie stało. Bardzo zaniepokoił się, bo dolegliwości nie ustępowały. By okazać ukochanej wsparcie, poszedł razem z nią do lekarza, który zlecił serię badań.  

Diagnozę poznano dopiero po kilku tygodniach. Żona aktora zaraziła się boreliozą.  

- Bardzo trudna choroba, której objawy bagatelizujemy, a która na pewnym etapie może nawet zagrażać życiu. Otarliśmy się o ten niebezpieczny etap i to był czas, w którym Krystian podjął decyzję, że będzie w tym ze mną razem, konsekwentnie od początku do końca - mówi Maria Wieczorek.  

Aktor słowa dotrzymuje. Chodzi z żoną do lekarzy i na konsultacje u najlepszych specjalistów. Przeszedł też na zaleconą żonie restrykcyjną dietę: zero cukru, nabiału, pszenicy, alkoholu.  

- Postanowiłem, że będę jej w tym realnie towarzyszył - mówi Krystian.  

Maria wie, że borelioza jest chorobą przewlekłą, bakteria pozostaje w organizmie. Ale mając wsparcie ukochanego mężczyzny, łatwiej jej wszystko znieść.

***
Zobacz więcej materiałów


Świat & Ludzie
Dowiedz się więcej na temat: Krystian Wieczorek
Reklama
Reklama
Reklama