Przejdź na stronę główną Interia.pl

Reklama

Reklama

Przejdź na stronę główną Interia.pl

Królowa Elżbieta II: jej rodzina skrywa tajemnicę

Z drugiej strony, w rodzinie matki chorych kobiet, Fenelli, też zdarzały się przypadki obłąkania. Podobno ojciec Nerissy i Katherine, gdy odkrył opóźnienie córek, trzymał się z dala od zamku Glamis i rzadko odwiedzał rodzinę. Sam już wcześniej przeżył załamanie nerwowe, od lat cierpiał też na nerwicę. Zmarł w wieku 44 lat na zapalenie płuc. Najmłodsza córka Katherine miała wtedy 4 lata.

Reklama

Matka została sama z czterema córkami. Po latach do prasy trafiły zdjęcia zrobione w tamtym czasie siostrom. Katherine - rówieśniczka królowej, jest na nich łudząco podobna do Elżbiety II. 

W 1941 roku, gdy Nerissa miała 21, a Katherine 15 lat, obie zostały umieszczone w szpitalu dla obłąkanych w Redhill w Anglii, a ich matka do oficjalnego almanachu brytyjskiej szlachty podała fikcyjne daty śmierci córek. Daty te uznawano za prawdziwe przez kolejne 25 lat.

Tymczasem w ośrodku w Redhill dwie kobiety żyły w bardzo skromnych warunkach. Pracownicy zakładu wspominali, że obie nie mówiły, tylko wydawały dźwięki i gestykulowały. Jeśli się je znało, można było zrozumieć, o co im chodzi, ale nie były poddawane żadnej rehabilitacji, dzięki której mogłyby łatwiej komunikować się z otoczeniem. Czytaj dalej na następnej stronie

Dowiedz się więcej na temat: Królowa Elżbieta

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje