Reklama

Reklama

Reklama

Kożuchowska i Olszówka już ze sobą nie walczą!? Pogodziły się!

Edyta Olszówka (51 l.) i Małgorzata Kożuchowska (51 l.) to przyjaciółki w życiu i w pracy. Obie z powodzeniem grają razem w teatrze. Sielskie stosunki nie zawsze były jednak regułą między aktorkami, które przez lata unikały siebie jak ognia. Co się stało, że Małgorzata Kożuchowska i Edyta Olszówka znów są najlepszymi przyjaciółkami?

Kożuchowska i Olszówka już ze sobą nie walczą!? Zakopały topór wojenny!

Edyta Olszówka i Małgorzata Kożuchowska grają razem w Teatrze Narodowym. Wspólne wieczory podczas pracy nad spektaklem "Matka Joanna od Aniołów" mocno zbliżyły aktorki. Artystki przychodzą do pracy szybciej, by wypić wspólnie kawę i nadrobić zaległości. Nie zawsze jednak było między nimi tak kolorowo.

Edyta Olszówka i Małgorzata Kożuchowska poznały się zaraz po studiach. Olszówka skończyła szkołę teatralną w Łodzi, a Małgosia w Warszawie. Obie aktorki szukały szczęścia w stolicy. Z czasem zaprzyjaźniły się, a w ich relacji próżno było szukać zazdrości o sukcesy zawodowe.

Reklama

Sprawy zaczęły się komplikować, dopiero po latach, gdy Małgosia 8 lat temu dowiedziała się, że jest w ciąży. Radosna nowina bardzo ucieszyła Edytę i jeszcze bardziej zacieśniła relacje między przyjaciółkami.

Na początku wszystko układało się dobrze, Kożuchowska starała się pozostać aktywna zawodowo mimo swojego błogosławionego stanu. Niestety pierwsze tygodnie ciąży nie były dla niej łaskawe i źle znosiła początkowe dolegliwości. Z tego powodu musiała zrezygnować z roli Maggie w spektaklu "Kotka na gorącym blaszanym dachu", z którym miała wyjechać do USA i Kanady. Dyrektor teatru, Jan Englert, zadecydował wówczas, że na wyjeździe Małgosię zastąpi Edyta.

Dla Kożuchowskiej była to gorzka pigułka do przełknięcia, ale zrozumiała tę decyzję. W tamtym momencie liczyło się dla niej głównie jej zdrowie.

Niestety, oliwy do ognia dodał fakt, że jej przyjaciółka podczas rozmowy z kolegami z branży ujawniła, że Małgosia jest w ciąży i niechcący zdradziła jej sekret. Od tamtego incydentu aktorki przestały utrzymywać kontakt. Musiały minąć lata, by Małgosia i Edyta ochłonęły po tej sytuacji. Gdy obie przyjęły rolę w spektaklu "Matka Joanna od Aniołów" postanowiły zapomnieć o nieporozumieniu z przeszłości.

Dziś jedno jest pewne - stara przyjaźń Edyty i Małgosi odrodziła się na nowo.

Zobacz też:

Majka Jeżowska ostro o współpracy z TVP! Nie liczy na powrót do programu

Niespokojna noc w Kijowie. Potężne eksplozje w centrum miasta

Wojna w Ukrainie. Ósmy dzień rosyjskiej inwazji

pomponik.pl
Dowiedz się więcej na temat: Edyta Olszówka | Małgorzata Kożuchowska

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy