Reklama
Reklama

Kolejna dziennikarka TVP zwolniona. Nie do wiary, jak się dowiedziała

Dominika Ćosić, która przez lata była korespondentką TVP w Brukseli nie pracuje już w telewizji publicznej. Dziennikarka o swoim zwolnieniu dowiedziała się z mediów. Ma już plany na przyszłość.

Zwolnienie Dominiki Ćosić to kolejny efekt zmian w TVP, które nastąpiły pod koniec 2023 roku. Te wieści przekazał portal Wirtualne Media. 

Dziennikarka miała otrzymać wypowiedzenie na początku marca, ale od stycznia jej korespondencje z Brukseli nie pojawiały się już na antenie TVP.

Dominika Ćosić zwolniona z TVP

W styczniu Ćosić tak komentowała sprawę w rozmowie z Wirtualnymi Mediami: 

"Do tej pory nie dostałam wypowiedzenia mojej umowy, nikt z nowych władz Telewizji Polskiej do mnie nie zadzwonił. Formalnie nadal jestem zatrudniona w TVP. Jestem na zaplanowanym wcześniej urlopie, zawsze na okres świąteczny przyjeżdżam do Polski. Liczyłam się z tym, że jak zmienią się władze TVP, firma się ze mną pożegna. Wolałabym dowiadywać się o tym od pracodawcy, a nie z mediów".

Reklama

Dziennikarka pracowała w telewizji publicznej od 2016 roku. Wcześniej była związana, m.in. z gazetą "Dziennik Gazeta Prawna" oraz "Do rzeczy" i "Wprost". 

W rozmowie z portalem Plotek Ćosić opowiedziała, jakie ma plany na przyszłość. 

"Na razie chcę odpocząć, skończyć książkę i wydać, to powieść. Od czerwca, jak skończy się okres wypowiedzenia, zajmę się pracą. Mam jakieś oferty, ale dopóki nie miałam rozwiązanej sytuacji z TVP, nie mogłam się do niczego zobowiązać" - podsumowała.

Zobacz też:

Legendarna dziennikarka została zwolniona z mediów publicznych. Co za niespodziewane wieści i to po tylu latach

Po odcinku "TzG" padły znamienne słowa. Nie mogła zbyć tego milczeniem

Była miss prowadzącą "Nowy Dzień" w Polsacie. Kim jest Karolina Soczewka?

pomponik.pl
Dowiedz się więcej na temat: TVP
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Polecamy