Przejdź na stronę główną Interia.pl

Reklama

Reklama

Reklama

Kinga Preis i Krzysztof Globisz zostaną małżeństwem! Taka miłość rzadko się zdarza!

Spotykają się coraz częściej. Kinga Preis (49 l.) przyjeżdża z Wrocławia i gości w podkrakowskim domu Krzysztofa Globisza (63 l). Tam długo rozmawiają, a nawet… nie szczędzą sobie czułości!

Wszystko dlatego, że dom aktora zmienił się w plan filmu "Prawdziwe życie aniołów", opowiadającego historię pana Krzysztofa, jego walki o życie i powrót do zdrowia. 

W jego żonę, Agnieszkę, wciela się właśnie Kinga Preis.  

"To jedyna osoba, która może ją zagrać. Nie robiliśmy nawet próbnych zdjęć. Gdy Krzysztof usłyszał jej nazwisko, powiedział: ‘super!" - mówi reżyser Artur Więcek. 

Jak podaje "Rewia", będzie to opowieść o życiu po udarze, który pan Krzysztof przeszedł sześć lat temu. Leżał wtedy w długiej śpiączce, a kiedy się z niej wybudził, okazało się, że na skutek afazji nie może chodzić, a także mówić.

Lekarze stwierdzili, że już nigdy nie wróci do zawodu. Jedyną osobą, która wierzyła wówczas, że aktor odzyska zdrowie i będzie mógł pracować, była właśnie żona. To jej wiara, siła i determinacja pomogła ukochanemu powoli stawać na nogi.

Tą całą historią małżonkowie podzielili się przed rozpoczęciem zdjęć z Kingą Preis.

Większość scen, które zobaczymy w filmie, wydarzyła się w rzeczywistości. Pokazują one, jak dramatyczna była walka aktora o każdy, najdrobniejszy nawet ruch czy gest!

Ta walka, która wciąż się nie skończyła, nie miałaby szans powodzenia, gdyby nie wyjątkowa więź, jaka łączy Krzysztofa i Agnieszkę Globiszów. 

Reklama

Poznali się, gdy on występował w słynnym kabarecie Piwnica pod Baranami. Przyszła żona oklaskiwała go na widowni. Szybko zrozumieli, że są dla siebie stworzeni. Doczekali się dwóch synów: Krzysztofa (31 l.) oraz Jana (24 l.). 

Podobną historią może się pochwalić Kinga Preis, którą ukochany, operator filmowy Piotr  Borowiec (59 l.), wypatrzył na teatralnej scenie.

Dzielą życie już od 23 lat i mają syna Antoniego (22 l.). Łączą ich wspólne pasje, cele i marzenia. Unikają za to blichtru show-biznesu. To ich łączy z Globiszami.

"Nie ma miłości bez przyjaźni. Ona jest istotą ich relacji. Nikt tutaj nikogo do niczego nie zmusza" - twierdzi z przekonaniem aktorka.

Zdjęcia do filmu ruszyły już 2 lata temu, ale zostały przerwane. Niedługo aktorzy wrócą na plan.

Wspólna praca nie tylko zbliżyła ich do siebie, ale też uświadomiła Kindze, że gra jest dla jej przyjaciela rodzajem terapii.

To dlatego, mimo problemów z mową, Krzysztof Globisz wrócił do zajęć ze studentami w krakowskiej szkole teatralnej. 2 lata temu dostał też rolę w serialu "Leśniczówka", w którym wciela się w postać Piotra Melecha, mężczyzny po udarze.

"To fenomenalny aktor i fascynujący człowiek" - ocenia Kinga Preis, dodając:

"Cieszę się, że nie został sam ze swoją chorobą. Jestem zaszczycona, że mogę być niewielkim trybikiem w jego terapii".  

Aktorka dobrze wie, co to dojrzała miłość, oddanie, lojalność i pomoc. Może małżeństwo, które na ekranie stworzy z panem Krzysztofem, dorówna temu prawdziwemu?  ***

Zobacz więcej materiałów wideo:


Rewia

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Kinga Preis | Krzysztof Globisz

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje