Reklama
Reklama

Kim byli bracia Bogdanoff? Bliźniacy zmarli w odstępie 6 dni. Kochali operacje plastyczne i show-biznes

​Bracia bliźniacy Igor i Grichka Bogdanoff, wzbudzający wiele emocji gwiazdy francuskiej telewizji nie żyją! Igor Bogdanoff i Grichka Bogdanoff zmarli na COVID-19 w przeciągu 6 dni po sobie. Obaj mieli po 72 lata. Za życia zasłynęli głównie dzięki niezliczonym operacjom plastycznym i przedstawianiu siebie, jako geniuszy w wielu dziedzinach. Jak wyglądali przed operacjami?

Kim byli bracia Bogdanoff?

Grichka  Bogdanoff i Igor Bogdanoff urodzili się 29 sierpnia 1949 r. w departamencie Gers w południowo-zachodniej Francji. Bracia Bogdanoff według Wikipedii byli prawdziwymi książętami o rosyjskich korzeniach. Ich ojciec Jurij był potomkiem królewskiego rodu. Z kolei matka, Maria, była córką hrabiny Berthy Kolowrat-Krakowská, która należała do czeskiej rodziny szlacheckiej Kolowrat i wyszła za mąż za członka austriackiej dynastii Colloredo-Mannsfeld. Hrabina Bertha i jej córka Maria przeniosły się w 1927 roku do Château de Saint-Lary. Tam też dorastali Igor i Grichka. Bliźniacy mówili po niemiecku i według własnych wypowiedzi uczyli się francuskiego, rosyjskiego i angielskiego poprzez kontakt z gospodyniami i robotnikami.

Reklama

W Paryżu bracia bliźniacy studiowali matematykę stosowaną. W 1993 roku rozpoczęli studia doktoranckie na Université de Bourgogne w Dijon. Obaj otrzymali doktoraty z najgorszą oceną - Grichka z matematyki i Igor z fizyki - i byli również aktywni jako autorzy około 20 prac naukowych. Ich wykształcenie naukowe było kontrowersyjne, a prace były często krytykowane. W raporcie opublikowanym w 2010 roku przez francuską krajową organizację badawczą CNRS stwierdzono, że ich prace doktorskie "nie mają wartości naukowej".

Kariera braci Bogdanoff

Nieudana kariera naukowa nie zniechęciła Igora i Grichkę przed chęcią zdobycia sławy. Samio sobie mieli jak najlepsze zdanie i chętnie przechwalali się osiągnięciami.

"Kiedy mieliśmy 3 lata, potrafiliśmy grać na pianinie, w wieku 6 lat prowadziliśmy samochód, zdaliśmy maturę w wieku 14 lat, a licencję pilota mieliśmy w wieku 16 lat" - chwalili się bracia.

Bracia Bogdanoff byli prezenterami programów science fiction i popularnonaukowych. Powiedzieli o sobie, że mają nadprzyrodzony dar futurystów: "Mamy naturalny związek ze wszystkim, co dotyczy rzeczy, które dopiero nadejdą".

Bliźniacy Bogdanoff stali się sławni dzięki programowi telewizyjnemu "Temps X", w którym w sobotnie popołudnia przekazywali wiedzę o postępie technologicznym i dawali wgląd w dziedzinę science fiction w futurystycznych strojach. Format był nadawany przez francuskiego nadawcę TF1 w latach 1979-1987 i uruchomiony po opublikowaniu przez Grichkę i Igora Bogdanoffa swojej książki "Klucze do science fiction".

Bracia Bogdanoff i operacje plastyczne

Grichka i Igor Bogdanoff stali się znani jako moderatorzy we Francji w latach 80., od lat 90. to bardziej ich obsesja na punkcie piękna przyciągała ich uwagę, a także liczne skandale. Operacje, które przeszli, nie mogły zostać przeoczone i stały się wizualnym znakiem rozpoznawczym tego duetu. Sami zaprzeczali, że poddali się jakimkolwiek operacjom. 

Choć bardzo lubili wstrzykiwanie botoksu, najwyraźniej byli przeciwni szczepieniu przeciw koronawirusowi.

Powiedział przyjaciel bliźniaków, były francuski minister edukacji Luc Ferry dla paryskiego dziennika "Le Parisien".

Bracia Bogdanoff kiedyś - jak wyglądali?

Bracia Bogdanoff kiedyś uważani byli za jednych z najprzystojniejszych mężczyzn we francuskiej telewizji. Młodzi bracia Bogdanoff mieli charakterystyczną urodę - oliwkową karnację, zielone oczy i wręcz czarne włosy. Zdecydowanie możemy przyznać, że mogli się podobać wielu kobietom. Na zdjęciu poniżej mogą mieć około 36 lat. 

Spektakularna metamorfoza połączona była wraz ich przyćmioną karierą w latach 90. i... starzeniem się. Nie mogąc pogodzić się z wiekiem, postanowili wszczepić sobie implanty podbródkowe i policzkowe, a także wypełnić twarz botoksem i innymi wypełniaczami. Udoskonaleniom nie było końca, dlatego bracia Bogdanoff nazywani byli "bliźniakami botoksu".

Bracia Bogdanoff - rodzina

Grichka Bogdanoff był bezdzietny. Jego brat Igor Bogdanoff pozostawił sześcioro dzieci ze związków z aktorkami Geneviève Grad i Ludmiłą d'Oultremont (spokrewnioną z rodem Czartoryskich) oraz pisarką Amelią de Bourbon-Parme. Ostatnio był w związku z aktorką Julie Jardon.

Bracia Bogdanoff - na co zmarli?
Grichka Bogdanoff zmarł 28 grudnia 2021 r., a jego brat Igor dołączył do niego 3 stycznia 2022 r. Obaj zmarli z powodu powikłań wywołanych COVID-19.

Zobacz też:

Grichka Bogdanoff nie żyje. Wielbiciel operacji zmarł w wieku 72 lat

Igor Bogdanoff nie żyje. Jego brat zmarł kilka dni wcześniej...

Jessica Alves w bieliźnie. Wcześniej była znana jako "żywy Ken"

pomponik.pl
Dowiedz się więcej na temat: Grichka Bogdanoff
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Polecamy