Przejdź na stronę główną Interia.pl

Reklama

Reklama

Przejdź na stronę główną Interia.pl

Kiedy wyniki sekcji Villas?

Trwa dodatkowa sekcja zwłok zmarłej 5 grudnia Violetty Villas. Kiedy poznamy wyniki?

Pierwsza sekcja stwierdziła nieleczone zapalenie płuc i świeże złamanie szyjki udowej, które mogło doprowadzić do zatoru tłuszczowego. Dodatkowe badania mają potwierdzić obawy bliskich piosenkarki, którzy podejrzewają, że diwa mogła odejść wcześniej niż 5 grudnia.

Reklama

"Wyniki sekcji zwłok pani Villas powinny być znane za tydzień lub dwa" - mówi "Super Expressowi" Ewa Ścierzyńska, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Świdnicy, która zajmuje się sprawą.

Dlaczego trwa ona tak długo? Ścierzyńska tłumaczy, że nie ma w tym nic niepokojącego - zlecone zostały dodatkowe badania histopatologiczne i toksykologiczne, które trwają zazwyczaj do półtora miesiąca. W zakładzie medycyny sądowej, gdzie są przeprowadzane, takich spraw, wymagających dokładnego opisania, jest wiele, co dodatkowo wydłuża czas oczekiwania.

Tymczasem powstaje projekt granitowego nagrobka Villas na Powązkach - w tej sprawie Małgorzata i Krzysztof Gospodarek zwrócili się o pomoc do rzeźbiarza i profesora ASP w Krakowie Czesława Dźwigaja.

Pojawiła się koncepcja przeniesienia w trójwymiarową figurę fotografii artystki, która została uwieczniona w geście ręki wyciągniętej do obiektywu. To jedna z propozycji, która nie wyklucza, że zamiast rzeźby figuralnej Dźwigaj wymyśli uniwersalną formę symboliczną. Na razie projekt nagrobka jest w fazie wstępnych szkiców rzeźbiarskich.

Dowiedz się więcej na temat: Violetta Villas | sekcja zwłok | pomniki

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje