Przejdź na stronę główną Interia.pl

Reklama

Reklama

Reklama

Kiedy i gdzie odbędzie się pogrzeb Zbigniewa Wodeckiego? Szczegóły uroczystości

​Zbigniew Wodecki (+67 l.) zmarł 22 maja i pozostawił pogrążonych w żałobie bliskich, przyjaciół oraz fanów. Wszyscy pragną towarzyszyć mu w jego ostatniej drodze. Kiedy i gdzie odbędzie się pogrzeb artysty?

Na początku maja Zbigniew Wodecki w jednym z warszawskich szpitali przeszedł operację bypassów. Wydawało się, że wszystko poszło zgodnie z planem i będzie już tylko lepiej, ale kilka dni później nastąpiły komplikacje. Artysta doznał rozległego udaru. Nie udało się go uratować. Zmarł 22 maja.

Są już znane konkretne szczegóły dotyczące pogrzebu. Pewnym jest, że cenionego muzyka będą chciały pożegnać tłumy. Wiadomo też, że Zbigniew Wodecki ma być pochowany w swoim ukochanym Krakowie. 

Władze miasta zaproponowały, by spoczął w Alei Zasłużonych na cmentarzu Rakowickim, ale ostateczna decyzja należała od rodziny. Bliscy zdecydowali się na pochówek muzyka w rodzinnym grobowcu. "Takie było jego życzenie" - tłumaczył menedżer, Mariusz Nowicki.

Reklama

Sam Wodecki niegdyś przyznawał, że już zawczasu pomyślał o tym, co będzie po jego śmierci i wykupił miejsce na cmentarzu.

"Staram się zabezpieczyć rodzinę i pozałatwiać wszystko, żeby nie zostawić ich z kłopotem. Bo co potem dzieci ze mną zrobią? Przecież trzeba będzie gdzieś zakopać. No to jest gdzie. Na cmentarzu Rakowickim mam kwaterę, udało mi się wykupić, choć cmentarz już zamknięty. Rodzice tam moi leżą. Dzieci i wnuki nie będą musiały jeździć pod Kraków, żeby świeczkę zapalić -  powiedział artysta w wywiadzie dla "Twojego Stylu".

RMF FM podaje, że uroczystości pogrzebowe mają rozpocząć się we wtorek 30 maja o godzinie 14.00. Msza święta za duszę zmarłego ma zostać odprawiona w krakowskim kościele Świętych Apostołów Piotra i Pawła.

pomponik.pl
Dowiedz się więcej na temat: Zbigniew Wodecki

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Nie przegap
najgorętszych
plotek!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie. Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj Pomponik.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »