Przejdź na stronę główną Interia.pl

Reklama

Reklama

Reklama

Katarzyna Dowbor mówi wprost: To największy problem w Polsce!

Do polsatowskiego programu "Nasz nowy dom" (pierwszy odcinek nowej edycji 3 marca o godzinie 20:05), zgłasza się wiele rodzin w potrzebie, których domy z wielu powodów nie mogą być wyremontowane. Prowadząca Katarzyna Dowbor wyjaśnia dlaczego.

Wypełnienie ankiety na stronie Telewizji Polsat to pierwszy krok do uczestnictwa w programie. Później następuje szczegółowa weryfikacja. Zdarza się, że pewne problemy uniemożliwiają pozytywne rozpatrzenie wniosku - chodzi np. o niezałatwione sprawy spadkowe.

- Co jest największym problemem w Polsce, jeśli chodzi własność? Nie robimy czegoś takiego jak zalegalizowanie spadku - tłumaczy Katarzyna Dowbor w rozmowie z Pomponik.pl. - Bardzo często jest tak, że rodziny mówią nam: "To jest nasz dom, bo dostaliśmy go od babci", ale nie ma na to żadnego dokumentu, żadnego dowodu.

Reklama

Ekipa nie podejmuje się więc remontu, choć rodzina tej pomocy bardzo potrzebuje...

- Nie doprowadzamy sprawy do końca, bo nie możemy robić domu np. gminie - podkreśla Dowbor. - Dopóki ten dom jest ruiną, nikt się nim nie interesuje. W momencie, kiedy go wyremontujemy, nagle może się okazać, że ta cudowna i wspaniała rodzina zostanie z niego wyrzucona, bo nie jest właścicielem.

Formalności jest mnóstwo. Wyjaśnione sprawy spadkowe są podstawą, by ekipa remontowa programu "Nasz nowy dom" mogła działać. Wiele rodzin będących w potrzebie zaniedbuje te kwestie i de facto odbiera sobie szanse na pomoc.

- Trzeba przeprowadzić sprawę spadkową, trzeba wiedzieć na pewno, że to jest nasz dom, wypełnić ankietę i czekać, aż się odezwiemy. Dużo jest zgłoszeń, ale staramy się tak wybierać, by te najbardziej potrzebujące rodziny miały remont. Wszystkim nie wyremontujemy, nie da się - zaznacza Dowbor.

Premiera nowego sezonu programu "Nasz nowy dom" 3 marca o godzinie 20:05 w Polsacie. Emisja w środy i czwartki. Ekipa programu odwiedzi najróżniejsze zakątki Polski i pomoże rodzinom, których sytuacja finansowa nie pozwala na zrealizowanie remontu swoich czterech kątów.

W niedzielę 21 lutego o godz. 19.30, zaraz po Wydarzeniach, zapraszamy na program "Wieczór z Gwiazdami. Wiosna 2021!", w którym zaprezentujemy całą ofertę stacji Polsat na wiosnę 2021! Transmisję będzie można również obejrzeć na antenie Polsat News, w serwisie IPLA oraz na polsat.pl, polsatnews.pl i w portalu Interia.pl.


pomponik.pl
Dowiedz się więcej na temat: Nasz nowy dom

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje

Nie przegap
najgorętszych
plotek!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie. Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj Pomponik.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »