Przejdź na stronę główną Interia.pl

Reklama

Reklama

Przejdź na stronę główną Interia.pl

Kaczyńska wraca do Trójmiasta

Martę Kaczyńską-Dubieniecką (30 l.) do Warszawy sprowadziła śmierć rodziców. Córka zmarłej pary prezydenckiej w stolicy spędziła kilka miesięcy. Teraz wraca do domu.

To był sentymentalny powrót. Przez ostatnie miesiące Marta, odwiedzana przez męża Marcina i córki, właściwie mieszkała w Warszawie. Wszyscy zdążyli się przyzwyczaić do stolicy, a nawet myśli, że zamieszkają tu na stałe. - Bardzo poważnie brali to pod uwagę - twierdzi znajomy rodziny w rozmowie z tygodnikiem "Na żywo.

Reklama

- Marcin, który jako adwokat i tak często bywa w stolicy, planował rozwijać karierę polityczną przy boku Jarosława Kaczyńskiego, a Marta mogłaby opiekować się babcią Jadwigą.

Dubieniecki postanowił jednak startować do sejmiku samorządowego Trójmiasta. Para zadecydowała więc o pozostaniu w Gdyni.

Na swój ostatni spacer Marta z córkami, Martyną i Ewą, wybrała się do Łazienek, pod pomnik Syrenki oraz do Muzeum Chopina. Potem, wraz z mężem wróciła do Gdyni, gdzie pierwszego września Ewa rozpoczęła naukę w Amerykańskiej Szkole Podstawowej.

Sama Marta zajmie się Fundacją im. Marii i Lecha Kaczyńskich, która działać będzie w sopockim mieszkaniu zmarłej pary prezydenckiej. Marcin zapewne zasiądzie w ławach sejmiku...

Czy plany przeprowadzki do Warszawy są już całkowicie nieaktualne? Być może temat wróci za rok, gdy Dubieniecki zechce zamienić sejmik na Sejm.

Anna Bazia

(nr 36)

Dowiedz się więcej na temat: Marta Kaczyńska

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje