Przejdź na stronę główną Interia.pl

Reklama

Reklama

Joanna Brodzik szczerze o traumatycznych przeżyciach! Do dziś nie może tego zapomnieć

"Urodziłam się w małym miasteczku w 1973 roku jako owoc wielkiej miłości dwojga nastolatków. W sposób nagły dla obu rodzin, powodując w życiu moich rodziców, licealistów, ogromne zamieszanie. Obie rodziny nie dźwignęły tej sytuacji i rodzice nie dostali szansy na to, by być razem. Moja babcia, czterdziestokilkuletnia wówczas kobieta, przeszła na rentę i zaopiekowała się mną, by mogła dopełnić się edukacja mojej mamy. Byłam obiektem sensacji" - mówiła niedawno w "Wysokich Obcasach Extra" w cyklu wywiadów poświęconych wstydowi. 

Reklama

Bo wstyd i poczucie wykluczenia towarzyszyły jej właściwie od zawsze. Jej matce, jako samotnie wychowującej dziecko, odmówiono ochrzczenia córki - zrobiła to z wody, na własną rękę. Jako kilkulatka wiedziała już, co znaczy słowo "bękart". 

W szkole podstawowej na lekcjach religii katechetka przestrzegała resztę dzieci, by lepiej się z nią nie zadawały. Wtedy to babcia, prawdziwa głowa rodziny, zdecydowała, że mała Joasia nie będzie więcej chodzić na lekcje religii, co okazało się kolejnym powodem, by wytykać dziewczynkę palcami. Na ulicy oglądano się za nią, z racji ciemnej karnacji i krótkich włosów przezywano "wąsatą cyganką", później, gdy wystrzeliła do góry i przewyższała o głowę całą klasę, zwracano się do niej "proszę pani", choć miała raptem 12 lat. 

W liceum zaczęła zajadać problemy. Jej dyżurnym mundurkiem stał się workowaty, rozciągnięty czarny sweter, który miał ukryć wagę dochodzącą do 80 kg. Wstydziła się, że jest duża, wysoka, że ma szerokie biodra i duże piersi. Dopiero wyjazd do pracującego w Kopenhadze taty uświadomił jej, że nie jest gruba, jest kobieca. To tam po raz pierwszy ubrała się na kolorowo, widziała, że wśród chudych blondynek jej śniade krągłości budzą błysk zainteresowania. Wróciła przepełniona energią, wstawała o 5 rano, by pobiegać, po szkole biegła na ukochane kółko teatralne do biblioteki, przygotowywać się do olimpiady polonistycznej. 

Dowiedz się więcej na temat: Brodzik Joanna | Paweł Wilczak

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje

Nie przegap
najgorętszych
plotek!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie. Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj Pomponik.pl lub zobacz instrukcję »