Reklama
Reklama

Joanna Brodzik nie jest konserwatywną mamą. Ujawniła, jak wychowuje synów

Joanna Brodzik (50 l.) jest mamą 15-letnich bliźniaków. Jak ujawniła, wychowuje ich w taki sposób, by umieli poradzić sobie w życiu. Osobiście jest zdania, że mężczyzna powinien znać obowiązki domowe i umieć je wypełniać.

Joanna Brodzik i Paweł Wilczak w 2008 roku powitali na świecie synów, Jana i Franciszka. Chłopcy byli wcześniakami i wymagali szczególnej opieki. 

Joanna Brodzik: dla synów zawiesiła karierę

Ze względu na nich aktorka, po sukcesach seriali „Kasia i Tomek” oraz „Magda M.” zawiesiła karierę. Jak wyjaśniła w wywiadzie z Onetem:

"Moi synowie, którzy przyszli na świat za wcześnie, potrzebowali mnie w pełnym wymiarze"

Synowie Brodzik są już nastolatkami. W rozmowie z Jastrząb Post aktorka zdradziła swoje metody wychowawcze. Jak wyjaśniła, zależy jej na tym, by wychować synów w duchu równouprawnienia i przy okazji zadbać o to, by byli samowystarczalni, również w zakresie obowiązków domowych:

Reklama

"Uczę ich gotowania, potrafią włożyć pranie do pralki i nie uważam, żeby w jakiś sposób ich męskość była przez to zagrożona. Wręcz przeciwnie, sądzę, że mężczyzna, który potrafi wykonywać te wszystkie obowiązki domowe, jest bardziej wartościowym partnerem".

Brodzik wychowuje synów w duchu równouprawnienia

Brodzik ujawniła, że daleka jej jest kultura macho, wręcz przeciwnie,  ma nic przeciwko temu, by jej synowie sprawdzali, jak wyglądają w damskich ubraniach czy bawili się lalkami. Jak wspomniała:

"Pewnie, że to robią! Powiem więcej – przymierzają sukienki i dla dziewczynek są fajnymi partnerami do zabaw". 

Joanna Brodzik dała się poznać jako kobieta postępowa i nie przejmująca się specjalnie konwenansami. Do tej pory nie zdecydowała się na ślub ze swoim wieloletnim partnerem, Pawłem Wilczakiem. 

Kariera Joanny Brodzik

Poznali się na planie  serialu Jerzego Bogajewicza „Kasia i Tomek”. Aktorka wtedy w związku z Bartkiem Świderskim. Razem z Pawłem zapewniała wtedy w wywiadach, że po prostu bardzo się lubią i świetnie dogadują na planie. Jednak ekipa i większość widzów wyczuwała między nimi chemię, która sprawiła, że dwie dekady później „Kasia i Tomek” wciąż uchodzi za jeden z najlepszych seriali komediowych w historii polskiej telewizji.  

W końcu Joanna i Paweł przestali wypierać się łączącego ich uczucia. 15 lat temu, gdy na świecie pojawili się ich synowie, Brodzik zrezygnowała ze wszystkich zobowiązań zawodowych, by pierwszy rok życia dzieci spędzić  z nimi, szczególnie że wymagały długotrwałej rehabilitacji. Jak tłumaczyła w wywiadach:

"Głęboko utkwiły we mnie historie kobiet, które goniąc za celami zawodowymi, przegapiły ważne momenty w życiu dzieci". 

Kiedy Jan i Franciszek skończyli rok, przyjęła główną rolę w serialowej adaptacji sagi Małgorzaty Kalicińskiej rozgrywającej się nad rozlewiskiem. Od czasu zakończenia serii Brodzik pojawia się średnio w jednej produkcji rocznie. Jej wielka pasją jest gotowanie. Prowadziła dwa programy kulinarne i wydała książkę „Umami. Opowieści i przepisy”. 

Zobacz też:

Problemy Joanny Brodzik znowu wróciły. Dla Wilczaka sytuacja nie jest komfortowa

Joanna Brodzik i Paweł Wilczak pokonali kryzys. "Do końca nie wiedziała"

"Przywrócone arcydzieła": Joanna Brodzik i Andrzej Barański w Krakowie

Al Pacino zostanie ojcem po raz czwarty. W wieku 83 lat

pomponik.pl
Dowiedz się więcej na temat: Joanna Brodzik | Paweł Wilczak
Reklama
Reklama
Reklama