Reklama
Reklama

Jędrzejak o stygmatyzacji chorób psychicznych w Polsce. Dziennikarz cierpiał na nerwicę i depresję

Bartek Jędrzejak (44 l.) na łamach "Dzień Dobry TVN" opowiedział o stygmatyzacji chorób psychicznych w Polsce. "Patrzymy na nie trochę przez pryzmat Hannibala Lectera. Ludziom wydaje się, że są na tabletkach, że z kącika ust płynie im ślina, że są nieobliczalni" - wyznał. Prezenter jakiś czas temu przyznał się publicznie do tego, że sam cierpiał na depresję.

Bartek Jędrzejak zaczynał karierę jako prezenter pogody w TVN Meteo, a później zaczął pojawiać się w programie śniadaniowym "Dzień Dobry TVN". W 2021 roku został laureatem Telekamery. 

Bartek Jędrzejak o zmaganiach z depresją

Jędrzejak prowadził też szóstą edycję programu "Big Brother" i zdążył wydać aż pięć książek! Nikt nie zdawał sobie sprawy, że zawsze przygotowany do pracy i uśmiechnięty dziennikarz może zmagać się z depresją. 

Reklama

W walce z chorobą wsparła go mama, która jest psycholożką kliniczną. Ale nie wszyscy mają takie szczęście. Niektórzy wręcz boją się poprosić o jakiekolwiek wsparcie.

Dziennikarz opowiedział o stygmatyzacji chorób psychicznych

Prezenter był ostatnio gościem w "Dzień Dobry TVN" gdzie opowiedział o stygmatyzowaniu i bagatelizowaniu chorób psychicznych w Polsce.

Wiele osób radzi osobom z depresją po prostu poćwiczyć czy zmienić dietę, zamiast polecić im wizytę u specjalisty. Oczywiście te nawyki są bardzo pomocne, ale to nie są słowa, które pacjenci potrzebują usłyszeć od rodziny i bliskich.

Często mówią też, że ktoś dramatyzuje, użala się nad sobą, albo podąża za "modą", co może być bardzo bolesne dla kogoś, kto naprawdę mocno cierpi.

Dziennikarz podkreślił też, że walka z tzw. "psycho-stygmą" i otwarte mówienie o chorobie pomogło mu zweryfikować znajomości w życiu.

Inne gwiazdy, które publicznie przyznały się do depresji to między innymi Marcin Bosak, Mika Urbaniak czy Cezary Pazura. 

Pamiętaj, że w trudnej sytuacji nigdy nie jesteś sam. TU znajdziesz listę telefonów, pod które możesz zadzwonić i poprosić o profesjonalną pomoc psychologa czy psychoterapeuty.

Zobacz też:

Kukulska wspomina konflikt z Tomaszem Raczkiem. "Jak ktoś może pisać tak o dziecku?"

Opener 2022. Damiano z Maneskin pocałował na scenie perkusistę i gitarzystę. "To dla was homofoby"

Po tekście Interii PIP interweniuje w sprawie Lisa

pomponik.pl
Dowiedz się więcej na temat: Bartłomiej Jędrzejak | depresja
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Polecamy