Przejdź na stronę główną Interia.pl

Reklama

Reklama

Izabella Skrybant-Dziewiątkowska: Błagałam Boga, by zabrał mnie ze sobą. Zobaczyłam dziwną łunę

Izabella Skrybant-Dziewiątkowska (75 l.), gwiazda Tercetu Egzotycznego, doświadczyła bezpłodności, kalectwa, do tego drżała o życie córki. Dziś czuje się silniejsza i marzy tylko o jednym: by zaśpiewać w Watykanie dla papieża Franciszka.

W jej sypialni wisi obraz Anioła Stróża, dzięki niemu każdego dnia czuje się bezpieczna. Izabela Skrybant-Dziewiątkowska przywiozła go z rodzinnego domu. Tata grał na organach i udzielał się w życiu miejscowego kościoła: prowadził chór i wystawiał jasełka. Talent muzyczny piątka dzieci odziedziczyła po nim. Po wojnie rodzina osiedliła się we wsi Osiek, niedaleko Wrocławia.

Reklama

- Czasy były trudne. Powojenna bieda. Mimo tego moje dzieciństwo było szczęśliwe a wyniesione z domu zasady pomagały mi w życiu. Podobnie jak wiara - mówi "Dobremu Tygodniowi". Jednak nie ustrzegło jej to przed życiowymi błędami. W wieku 18 lat poślubiła Janusza Łosia. Po roku jednak rozstała się z kontrabasistą. Kiedy ślub został unieważniony przez sąd kościelny, mogła wyjść za miłość swojego życia, Zbigniewa Dziewiątkowskiego, z którym rozpoczynała karierę w Tercecie Egzotycznym.

Sława, jaką zyskał zespół, sprawiła, że Izabela zaczęła zaniedbywać sprawy związane z wiarą. Wtedy wydarzył się wypadek, który nią wstrząsnął. - Podczas pobytu w USA straciłam dwa palce u ręki, które zostały zastąpione protezą. Obudziłam się z pewnego zapomnienia o swoich powinnościach wobec Boga a moja wiara stała się dojrzalsza - wspomina.

Kolejna próba, której została poddana, trwała długo. Izabela i jej mąż przez 13 lat starali się o dziecko. Przez ten czas gwiazda Tercetu Egzotycznego modliła się wytrwale. W końcu, w 1980 roku na świat przyszła Ania. Szczęście mieszało się ze strachem, kiedy jeszcze na porodówce córka zaraziła się gronkowcem. Na szczęście przeżyła. Cztery lata później Izabela została mamą małej Kasi. I gdy wydawało się, że nic już nie zmąci jej szczęścia, zdarzyła się kolejna tragedia.

Czytaj dalej na następnej stronie...

Dobry Tydzień

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Izabela Skrybant-Dziewiątkowska

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje

Nie przegap
najgorętszych
plotek!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie. Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj Pomponik.pl lub zobacz instrukcję »