Reklama
Reklama

Izabela Trojanowska w 4. rocznicę śmierci Agnieszki Kotulanki: „Nie dało się jej pomóc”

Agnieszka Kotulanka zmarła 4 lata temu, 20 lutego 2018 roku. Jej bliscy i przyjaciele do ostatniej chwili próbowali ją ratować. Aktorka jednak odrzucała każdą próbę pomocy. Zmarła w wieku zaledwie 61 lat. Producenci serialu „Klan” uśmiercili również postać Krystyny Lubicz, w którą Kotulanka wcielała się od pierwszego odcinka.

Agnieszka Kotulanka zmarła 20 lutego 2018 roku. Pięć lat wcześniej pożegnała się z ekipą serialu "Klan". Na planie spędziła 16 lat. 

Krystyna Lubicz, w którą wcielała się Kotulanka, dzięki niej stała się idolką Polek. Chciały się ubierać i czesać, jak ona. Kupowały nawet takie same wisiorki. W 2000 roku Kotulanka odebrała Telekamerę dla najlepszej aktorki. Niestety, szybko zrozumiała, że Lubicz jest dla niej zawodową pułapką. Nie brakuje opinii, że jednym z powodów choroby alkoholowej była narastająca frustracja zawodowa. 

Reklama

W 2013 roku producenci „Klanu” wysłali Krystynę za granicę, by dać aktorce czas na uporządkowanie spraw osobistych.  Niestety, po odejściu z pracy kłopoty aktorki jeszcze się pogłębiły. Leczenie, na które aktorkę namówiła córka, okazało się nieskuteczne. Po kilkutygodniowej poprawie znów powracał kryzys.

Przedwczesna śmierć Agnieszki Kotulanki

Przez ostatnie lata życia aktorki, bliscy aktorki z rozpaczą patrzyli, jak dąży ku samozagładzie. Wielu z nich proponowało jej pomoc. Córka regularnie odwoziła mamę na leczenie, wieloletni przyjaciel, aktor Jerzy Bończak podjął się wyprodukowania sztuki teatralnej, w której mieli zagrać razem, niestety, nic nie pomogło. 

W dniu swojej śmierci Kotulanka skarżyła się na bardzo silne bóle głowy, jednak zrzuciła je na karb zmiennej pogody. Jako meteopatka była przyzwyczajona do częstych migren. Okazało się, że aktorka doznała wylewu krwi do mózgu. Niestety, na ratunek było już za późno. 

Izabela Trojanowska wspomina Agnieszkę Kotulankę

Jak wspomina wieloletnia koleżanka Kotulanki z „Klanu”, Izabela Trojanowska w czwartą rocznicę śmierci aktorki, wszyscy próbowali ratować Kotulankę, ale ona odrzucała każdą propozycję:

Agnieszka Kotulanka została pochowana 27 lutego 2018 roku na cmentarzu w Legionowie. 

Zobacz też:

Tajemnicze spotkanie rodziny Kaczyńskich. O co chodzi?

Tomasz Kammel przyłapany na Tinderze. Zdjęcia mówią wszsystko

Królowa Elżbieta II ma COVID-19. Zaraził ją książę Karol?

Utrzymuje się spadek zakażeń. Najmniej przypadków od stycznia

***

pomponik.pl
Dowiedz się więcej na temat: Agnieszka Kotulanka | Izabela Trojanowska
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama