Reklama
Reklama

Issey Miyake nie żyje. Projektant mody odszedł wieku 84 lat. To on zaprojektował golf Steve'a Jobsa!

Issey Miyake nie żyje. Projektant mody i twórca perfum zmarł w wieku 84 lat po długiej walce z chorobą. Tworzył minimalistyczne, geometryczne ubrania, które mimo nowoczesności - miały w sobie japoński styl. To on był autorem m.in. kultowego golfu Steve'a Jobsa, który stał się jego znakiem rozpoznawczym.

Issey Miyake nie żyje. Projektant mody odszedł wieku 84 lat. To on zaprojektował golf Steve'a Jobsa!

Issey Miyake nie żyje. Jak podała japońska agencja Koyodo, artysta zmarł 5 sierpnia na raka wątrobowo komórkowego, jednak informacja o jego odejściu trafiła do mediów dopiero teraz. Był jednym z najsłynniejszych japońskich projektantów mody, zdefiniował modowy minimalizm już w latach 80.

Issey Miyake urodzi się w 1938 roku w Hiroszimie, jako Kazamaru Miyake. Jego dom rodzinny mieścił się zaledwie 3 kilometry od miejsca wybuchu bomby atomowej w 1945 roku, dlatego jako dziecko cierpiał na zapalenie kości oraz szpiku. Już w dzieciństwie marzył o projektowaniu ubrań i międzynarodowej artystycznej karierze.

Reklama

W 1970 roku Issey założył własną markę w Tokio i rok później zaprezentował swoją pierwszą kolekcję w Nowym Jorku. Pokaz wywołał sensację, ponieważ modelka rozbierała się na oczach widzów. Od tamtej pory pisał historię współczesnej mody i ubierał takie gwiazdy jak Keanu Reeves czy David Bowie. Był też twórcą klasycznego stroju Steve'a Jobsa, twórcy firmy Apple.

Zobacz też:

Rita Ora i Taika Waititi wzięli sekretny ślub! Dzieli ich 15 lat różnicy

Wyciekły stawki wróżbity Macieja! Tak "kosi" Polaków popularny jasnowidz 

John Travolta pożegnał Olivię Newton-John. Wzruszające słowa aktora: "Spotkamy się na końcu drogi..."

pomponik.pl
Dowiedz się więcej na temat: Steve Jobs
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Polecamy