Reklama
Reklama

Historia miłości Andrzeja Grabarczyka to gotowy scenariusz na film. Jest z żoną od pół wieku

Andrzej Grabarczyk i jego wybranka są już razem pół wieku. Okazuje się, że para poznała się przypadkiem. Aktor i jego ukochana żona przetrwali wiele życiowych zawirowań. Między innymi związek na odległość, emigrację czy problemy finansowe. Historia ich miłości to gotowy scenariusz na film.

Andrzej Grabarczyk sławę zdobył w "Klanie"

Andrzej Grabarczyk sławę i rozpoznawalność zdobył w serialu TVP "Klan". To właśnie rola Jerzego Chojnickiego przyniosła mu uznanie fanów. Jego ekranowa postać nie raz miewała romanse, jednak prywatnie gwiazdor prawie 50 lat jest w szczęśliwym związku. Poznajcie jego historię.

Zobacz też: Andrzej Grabarczyk: Tak aktor dba o bliskich

Reklama

Andrzej Grabarczyk - historia miłości

Andrzej Grabarczyk przyszłą żonę spotkał podczas egzaminów wstępnych na studia. Napotkana kobieta zauroczyła go pięknym uśmiechem, ale też wrodzoną naturalnością. Mężczyzna nie wiedział jednak jak wyjść z inicjatywą, dlatego to ona zrobiła pierwszy krok. Grabarczyk rozpoczął naukę w warszawskiej szkole teatralnej, z kolei jego wybranka dostała się na kulturoznawstwo w Gdańsku. Uczucie przetrwało odległość oraz próbę czasu. Para po studiach zamieszkała razem w Warszawie.

Para wzięła ślub w 1976 roku, jednak, zamiast tradycyjnej przysięgi postanowili złożyć ją sobie na korytarzu warszawskiego Domu Studenckiego Dziekanka.

Grabarczyk po studiach zaczął pracę w Teatrze Komedia. Niestety para nie miała wystarczając pieniędzy, by się utrzymać. Najpierw zakochani wyjechali do Norwegii, a następnie Andrzej udał się do USA, gdzie pracował na budowie.

Aktor nie tylko uporał się z problemami finansowymi rodziny, ale również odłożył tyle by wyremontować dom w Legionowie. W 1982 roku na świat przyszedł syn małżeństwa.

Zakochani od lat tworzą udany związek. Para jest dla siebie ogromnym wsparciem, a ich uczucie z roku na rok jest silniejsze.

Andrzej Grabarczyk ma wiele hobby. Łowi ryby, uwielbia szybkie samochody, a także jest zaprawionym majsterkowiczem. Jego żona w wielu wywiadach wspominała, że Grabarczyk jest prawdziwą złotą rączką.

Zobacz też:

Wincenty Grabarczyk nie żyje: Są szczegóły pogrzebu aktora z "Klanu". Rodzina ma wielką prośbę

pomponik.pl
Dowiedz się więcej na temat: Klan | Andrzej Grabarczyk
Reklama
Reklama
Reklama
Polecamy