Przejdź na stronę główną Interia.pl

Reklama

Reklama

Halina Frąckowiak nie posłuchała wewnętrznego głosu. Wydarzyła się tragedia

Życie rodzinne i uczuciowe Haliny Frąckowiak (72 l.) w przeszłości nie było usłane różami. Choć artystka przyznaje, że dostała dużo od życia, wiele też musiała przejść. Wypadek samochodowy, w wyniku którego ledwo uszła z życiem, to wcale nie był koniec rodzinnych dramatów...

Żywiołowe i pełne ekspresji. Takie było pierwsze wykonanie piosenki "Papierowy księżyc" (posłuchaj!) na Festiwalu w Opolu w 1985 roku. Halina Frąckowiak pojawiła się na koncercie premier ubrana w szmaragdową sukienkę.

Reklama

A Opole to jedno z najważniejszych miejsc dla Haliny Frąckowiak.

Tu w 1969 roku dostała swoją pierwszą nagrodę za "Czekam tu" (sprawdź!) śpiewaną z zespołem ABC, została Miss Obiektywu (1976 r.), w Opolu poznała swoją najlepszą przyjaciółkę Annę Jantar, z rąk prezydenta miasta odebrała nagrodę za wybitne osiągnięcia (1988 r.) i wreszcie tu, w 1993 roku, wróciła na scenę po wypadku samochodowym.

W 1971 roku w jej życiu pojawił się Krzysztof Bukowski. - Stał się moim artystycznym opiekunem i autorytetem, reżyserował prawie wszystkie moje recitale - wspominała.

I pomimo że tak samo patrzyli na świat, wyznawali te same wartości, w pewnym momencie każde z nich skupiło się na swojej karierze. - Jako małżeństwo rozstaliśmy się w 1979 roku, jako ludzie - nigdy - mówiła. Przyjaźnili się aż do jego śmierci w 2001 roku.

Kilka lat po tym rozstaniu u jej boku pojawił się politolog Józef Szaniawski. To właśnie dzięki niemu poznała smak macierzyństwa, ale równocześnie za jego sprawą przeżyła najtrudniejsze chwile w swoim życiu.

Nigdy nie zaproponował jej małżeństwa, nawet wówczas, gdy w grudniu 1980 roku przyszedł na świat jedyny syn piosenkarki, Filip. W opiece nad Filipem pomagała mama Haliny, która przeprowadziła się do córki właśnie po to, by zająć się wnukiem. - Te lata pamiętam jako ocean tęsknoty do Filipa.

Po opolskim koncercie, na którym śpiewała "Papierowy księżyc", Józef został aresztowany. Halina wróciła z Filipem do domu, w którym zastała obcych ludzi. Pozwolono jej tylko na odwiezienie syna do babci i dopiero wtedy przeprowadzono rewizję. - Byłam przerażona. Cały czas płakałam.

Artystka była w tak złym stanie, że nawet ci, którzy przeszukiwali jej mieszkanie obawiali się wychodząc, czy może zostać sama i czy nic sobie nie zrobi.

O Szaniawskim pisano, że był ostatnim więźniem PRL-u. Oskarżono go o współpracę z CIA, dostał wyrok 10 lat więzienia. Filip myślał, że tata jest za granicą. By to uwiarygodnić, pani Halina kupowała synowi na urodziny prezenty w Pewexie mówiąc, że przysłał je ojciec. W trosce o jego przyszłość zmieniła synowi nazwisko.

Czytaj więcej na następnej stronie...

Rewia

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Halina Frąckowiak

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje

Nie przegap
najgorętszych
plotek!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie. Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj Pomponik.pl lub zobacz instrukcję »