Reklama
Reklama

Gwiazdy murem za Holland. Tak manifestowali w Gdyni

Echa o głośnym filmie "Zielona granica" Agnieszki Holland nie milkną. Wręcz przeciwnie, jeszcze bardziej słychać głosy niezadowolenia w różnych środowiskach. Aby wesprzeć reżyserkę, aktorzy na ceremonii zamknięcia 48. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni ubrali koszulki z wymownym napisem.

Gwiazdy murem za Holland. W Gdyni zamanifestowali wymownym napisem

Film Agnieszki Holland "Zielona granica", który premierę miał 22 września podzielił polskie społeczeństwo. Falę niezadowolenia wśród konserwatywnych środowisk postanowili wykorzystać aktorzy na 48. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. Aby wesprzeć reżyserkę, ubrali koszulki z napisem "Agnieszka Polland", które nawiązują do nazwiska twórczyni.

Gwiazdy murem za Holland. Tak manifestowali w Gdyni

Wśród wspierających reżyserkę osób była między innymi Kinga Preis, która wybrała przypinkę z takim samym napisem, jaki widnieje na koszulkach. Pierwszą osobą, która miała na sobie biały t-shirt za napisem była córka reżyserki, Kasia Adamik. Do tego dołączył Andrzej Seweryn, ekipa twórców filmu "Imago", Monika Olejnik, czy Liliana Głąbczyńska-Komorowska.

Reklama

Sama Agnieszka Holland nie była obecna na festiwalu w Gdyni, ani też nie wyświetlano filmu podczas tych kilku dni kinomańskiej uczty. Natomiast "Zielona granica" zdobyła nagrodę specjalną od jury w Wenecji. W filmie "Zielona granica" zagrali między innymi: Maja Ostaszewska, Jalal Altawil, Tomasz Włosok, Piotr StramowskiMaciej Stuhr.

Jan Holoubek wsparł Agnieszkę Holland ze sceny: "Nie jest pani sama"

Jan Holoubek otrzymał nagordę wieczoru za reżyserię filmu "Doppelganger. Sobowtór" Pod koniec swojego wystąpienia Holoubek spojrzał w stronę kamery i powiedział: "Tak jak powiedziałem, reżyser nigdy nie jest sam. Pani Agnieszko, mam nadzieję, że pani wie, że nie jest pani sama". Widownia zaczęła bić gromkie brawa.

Gala rozdania nagród 48. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych odbyła się w Teatrze Muzycznym w Gdyni i jednocześnie ceremonia zamknięcia odbyły się w sobotni wieczór, 23 września.

Zobacz też:

pomponik.pl
Reklama
Reklama
Reklama
Polecamy