Przejdź na stronę główną Interia.pl
Przejdź na stronę główną Interia.pl

Gwiazdor sprzedaje kolekcję gitar

W nowojorskim domu aukcyjnym Christies zostanie wystawiona na sprzedaż kolekcja gitar Richarda Gere. Wpływy z aukcji aktor zamierza przeznaczyć na wsparcie organizacji humanitarnych. Licytacja odbędzie się 11 października.

Znany m.in. z takich hitów kinowych jak "Pretty woman" czy "Chicago" Gere tworzył swą kolekcję przez ponad 20 lat. Jak twierdzi, jej powstanie to czysty przypadek.

Reklama

"Kiedyś kupiłem jedną tak po prostu, bo mi się podobała, inną, bo brzmiała dobrze, a dalej jakoś poszło samo" - wspomina aktor.

W skład kolekcji wchodzi 110 instrumentów. Jest wśród nich m.in. należąca wcześniej do bluesmana Alberta Kinga gitara z 1958 roku wyceniana na 90 tys. dolarów, a także pochodzący z 1931 gitara CF Martin D-28, której wartość szacowana jest na 70 tys. dolarów. Pod młotek pójdą również instrumenty należące niegdyś do Boba Marleya i amerykańskiego twórcy gitar Jamesa D'Aquisto. Wartość całej kolekcji szacowana jest na milion dolarów.

Amerykański aktor i producent Richard Gere od lat aktywnie działa w wielu akcjach humanitarnych, m.in., w Unicefie. Stoi także na czele Światowej Akcji na rzecz Tybetu.

Dowiedz się więcej na temat: Richard Gere

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje