Reklama
Reklama

Gwiazda serialu Polsatu marzyła o koronie Miss Polski. Niemal ją zdobyła

Katarzyna Zawadzka – aktorka, którą widzowie Polsatu doskonale znają jako prawniczkę Beatę Majerską z serialu „Mecenas Porada” - była przed laty o krok od zostania Miss Polski. Marzyła o karierze modelki, a zwycięstwo w konkursie piękności miało jej pomóc w podboju światowych wybiegów.

Katarzyna Zawadzka miała niespełna 17 lat, gdy zdobyła tytuł Miss Pomorza Zachodniego Nastolatek i uwierzyła, że jej marzenie o zostaniu modelką może się spełnić. Tego, by paradować po wybiegach i pozować do zdjęć modowych, pragnęła od dziecka. Udział w konkursach piękności miał jej otworzyć drzwi do kariery i pomóc w poznawaniu świata.

„Myślę, że w kierunku konkursu piękności popchnęła mnie ciekawość, co to jest i na czym polega, oraz chęć przeżycia fajnej przygody. Byłam żądna przygód, pragnęłam doświadczać różnych rzeczy” - wspominała po latach w rozmowie z serwisem „Anywhere.pl”.

Reklama

Katarzyna Zawadzka: Odnosiła sukcesy w konkursach piękności

Gwiazda serialu „Mecenas Porada” nie kryje, że aktorstwo nie było jej pierwszym pomysłem na siebie. Jako dziewczynka chciała być tancerką. Przez 14 lat była członkinią zespołu tańca ludowego Algi, z którym odwiedziła m.in. Danię, Niemcy i Francję.

„Oczami wyobraźni widziałam siebie jako baletnicę. Chciałam nią być. Rzeczywistość zweryfikowała jednak moje marzenia. Najbliższa szkoła baletowa była po prostu za daleko od Dygowa, gdzie mieszkałam” - opowiadała w wywiadzie dla „Anywhere.pl”.

Katarzyna Zawadzka, gdy pogodziła się już z tym, że nie będzie primabaleriną, postanowiła zostać modelką, a że akurat w jej miejscowości odbywały się eliminacje do konkursu Miss Nastolatek, zdecydowała się stanąć do walki o koronę.

„W Dygowie niewiele się działo, a kiedy się coś wydarzało, to lubiłam w tym uczestniczyć” - mówi dziś, wspominając czas, gdy była licealistką.

Niedługo po zdobyciu tytułu Miss Pomorza Zachodniego Nastolatek Kasia zgłosiła się na casting do konkursu Miss Polski i znów odniosła sukces.

„Dotarłam do finału konkursu. Dzięki niemu trochę podróżowałam, pojechałam np. na Wyspy Kanaryjskie. Byłam głodna świata” - powiedziała na łamach „Anywhere.pl”.

Niestety, okazało się, że kariera modelki nie była Katarzynie Zawadzkiej pisana. Aktorka nie kryje, że na modelkę jest po prostu za niska.

„Umówmy się – mój wzrost (164 centymetry – przypis red.) jest bardziej pożądany w filmie, przed kamerą, niekoniecznie na wybiegu” - stwierdziła kilka lat po tym, jak zadebiutowała w spektaklu Teatru Telewizji „Sesja kastingowa” w roli... modelki.

W Warszawie jej nie chcieli, w Krakowie dali jej szansę

Katarzyna Zawadzka dopiero po maturze w technikum ekonomicznym zaczęła myśleć o studiowaniu aktorstwa, ale...

„Troszkę pomyliły mi się terminy i nie zdążyłam złożyć papierów. Miałam rok w plecy” - wspominała w rozmowie z „Legalną Kulturą”.

Przez dwa kolejne lata próbowała dostać się do warszawskiej Akademii Teatralnej, ale nie udało się jej – ani za pierwszym, ani za drugim razem – przekonać do siebie komisji egzaminacyjnej.

Gdy w końcu została przyjęta do szkoły teatralnej w Krakowie, miała już 23 lata.

Jeszcze przed ukończeniem studiów Katarzyna zdobyła nagrodę na Festiwalu Filmowym w Gdyni i zagrała w kilku serialach (m.in. w „Klanie” i „Na dobre i złe” i „Daleko od noszy”).

Dziś Zawadzka należy do grona najlepszych polskich aktorek swojego pokolenia i od ponad dekady praktycznie nie schodzi z planów zdjęciowych.

Spełnia jedno ze swoich dziecięcych pragnień

O życiu prywatnym Katarzyny Zawadzkiej wiadomo niewiele. Po tym, jak pod koniec 2019 roku rozstała się z Wojciechem Mazolewskim (muzyk był wcześniej związany z Mają Sablewską), za którego zamierzała wyjść za mąż, przestała rozmawiać z dziennikarzami o uczuciach.

Niedawno, zapytana, czy w jej życiu jest miejsce na dziecko, stwierdziła, że „fajnie by było znaleźć czas i przestrzeń, żeby doświadczyć macierzyństwa”. Na razie jednak aktorka nie spotkała mężczyzny, który byłby idealnym kandydatem na zostanie ojcem jej dziecka.

Katarzyna Zawadzka wyznała ostatnio reporterce „Dzień Dobry TVN”, że z okazji 40. urodzin postanowiła spełnić jedno ze swych dziecięcych marzeń.

„Od dwóch miesięcy trenuję balet” - powiedziała Aleksandrze Rogowskiej-Lichnerowicz.

Źródła:

1. Wywiad z K. Zawadzką, „Dzień Dobry TVN”, marzec 2024 (dziendobry.tvn.pl/gwiazdy/katarzyna-zawadzka-spelnia-nietypowe-marzenie-jakie-st7822094).

2. Wywiad z K. Zawadzką, anywhere.pl, styczeń 2019 (anywhere.pl/2768/katarzyna-zawadzka-primabalerina-polskiego-kina/).

3. Wywiad z K. Zawadzką, „Legalna Kultura”, sierpień 2018 (legalnakultura.pl/pl/czytelnia-kulturalna/rozmowy/news/3071,katarzyna-zawadzka#gsc.tab=0).

4. Artykuł „Miss Pomorza Zachodniego”, „Gazeta Wyborcza. Szczecin”, kwiecień 2001.

Zobacz też:

Polański pomógł jej w dostaniu się na studia aktorskie. Liczył, że zostaną parą

Richardson podjęła ważną decyzję. Sąsiedzi nie kłamali o zmianach w życiu dziennikarki

Źródło: AIM
Dowiedz się więcej na temat: Katarzyna Zawadzka
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama