Reklama
Reklama
Tylko u nas

Grób Emiliana Kamińskiego na warszawskich Powązkach dostał nową oprawę. Poruszający widok

Emilian Kamiński zmarł pod koniec grudnia 2022 roku. Informacja o jego śmierci była ogromnym zaskoczeniem. Rodzina aktora bardzo szybko uporządkowała mogiłę na Powązkach, a już w październiku ubiegłego roku przygotowali mu wspaniały pomnik. Jak dzisiaj wygląda grób twórcy Teatru Kamienica?

Emilian Kamiński w ostatnich latach był gwiazdą serialu "M jak miłość", gdzie wcielał się w postać Wojtka Marszałka. Aktor miał jednak na koncie liczne role filmowe i teatralne. Zresztą teatr był jego prawdziwą pasją. W 2000 roku Kamiński zaczął szukać miejsca, w którym mógłby otworzyć własną scenę. Przez kilka lat zbierał fundusze i wreszcie w 2009 roku, dokładnie w Międzynarodowym Dniu Teatru otworzył podwoje prywatnego teatru komediowego i dramatycznego o nazwie "Teatr Kamienica".

Reklama

Emilian Kamiński stworzył niezwykły teatr

"Teatr Kamienica" to nie tylko scena. Dzięki zabiegom Emiliana Kamińskiego placówka, która znajduje się w Śródmieściu Warszawy, stała się prawdziwym centrum kulturalnym. Do dzisiaj słynie z organizacji wydarzeń o charakterze kulturalnym, biznesowym, edukacyjnym oraz towarzyskim. Posiada trzy niezależne sceny i sale restauracyjne, gdzie cyklicznie odbywają się liczne eventy: gale, jubileusze, koncerty, konferencje prasowe, recitale, coctail party i spotkania towarzyskie. Dodatkowo od 2014 roku dział tu też profesjonalne studio nagrań "Studio Kamienica". 

"Teatr Kamienica" był oczkiem w głowie Emiliana Kamińskiego. Nic więc dziwnego, że bliscy aktorka postanowili, iż nagrobek gwiazdora musi przypominać teatralną scenę i widownię. 

Zobacz także:

Tak teraz wygląda grób Emiliana Kamińskiego. Poszli na cmentarz i zaniemówili! "Został pochowany zaledwie tydzień temu"

Pogrzeb Emiliana Kamińskiego. Tłumy żegnały aktora

Wdowa Justyna Sieńczyłło zadziwiła żałobników na pogrzebie Kamińskiego. Niebywałe, z kim przyszła na cmentarz

pomponik.pl
Dowiedz się więcej na temat: Emilian Kamiński
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Polecamy