Reklama
Reklama

Grabowski nie miał szczęścia w miłości. Drugi rozwód kosztował go ponad milion złotych

Andrzej Grabowski uważa, że zawód, jaki uprawia, nie sprzyja... związkom. Aktor dwa razy stawał na ślubnym kobiercu i dwa razy przeżywał koszmar rozwodu. "Nie należę do najłatwiejszych partnerów" - przyznaje. Obecnie 72-letni gwiazdor „Świata według Kiepskich” idzie przez życie u boku Aldony Grochal i, jak zapewnia, to ostatnia kobieta, przed którą otworzył swoje serce. O miłosnych porażkach, jakie zaliczył w przeszłości, najchętniej na zawsze by zapomniał.

Andrzej Grabowski to bez wątpienia jeden z najbardziej lubianych polskich aktorów. Nie wszyscy pamiętają, że odtwórca roli Ferdynanda Kiepskiego w kultowej produkcji Polsatu ma za sobą dwa małżeństwa, z których - jak wyznał kiedyś - wyszedł "poraniony" i "z jedną walizką". 

"Mój zawód nie pomaga w utrzymaniu małżeństwa. Moje małżeństwa nie przetrwały próby czasu" - stwierdził na kartach książki "Jestem jak motyl".

Z matką swoich córek trzy razy brał ślub

Niedawno minęło 15 lat od chwili, gdy pierwsza żona - Anna Tomaszewska - zostawiła Andrzeja Grabowskiego dla jego serdecznego kolegi, satyryka Krzysztofa Piaseckiego. Aktor przyznał jakiś czas po rozwodzie, że żałuje, iż nie walczył o małżeństwo z matką swych dwóch córek i pozwolił jej odejść z innym mężczyzną.

Reklama

"Za łatwo się poddałem" - powiedział w wywiadzie-rzece, dodając, że gdyby mógł cofnąć czas, nie dałby żonie powodów do szukania miłości poza domem.

Andrzej Grabowski nie kryje, że zaniedbywał rodzinę, bo w pewnym momencie praca stała się dla niego najważniejsza. Anna Tomaszewska w końcu nie wytrzymała jego ciągłych nieobecności i pewnego dnia poprosiła go o rozwód.

"Przyznam, że zdecydowanie wolałbym teraz być w czterdziestoletnim stażu małżeńskim, w szczęśliwym związku z jedną żoną. Niestety, tak się nie zdarzyło" - wyznał w swojej książce, w której szczerze opowiedział o całym swoim życiu.

Z Anną Tomaszewską - matką Zuzanny i Katarzyny (obie ich córki są aktorkami) Andrzej Grabowski żenił się aż trzy razy.

"Dwa nasze pierwsze śluby nie były ważne i nie uczyniły z nas męża i żony, bo odbywały się na scenie w teatrze. Pierwszy - w "Poskromieniu złośnicy" Szekspira, drugi - w "Tangu" Mrożka. Ale jak to mówią, do trzech razy sztuka, więc w końcu pobraliśmy się naprawdę w kościele. Po tych scenicznych wprawkach poszło nam całkiem gładko" - wspominał aktor w wywiadzie dla "Echa Dnia".

Andrzej Grabowski był gościem w domu, a pewnego dnia wyprowadził się na dobre

U boku pierwszej żony Andrzej Grabowski szedł przez życie ponad 20 lat, z czego jednak niewiele czasu spędzali razem.

"Kiedyś przez pół roku mieszkałem we Włoszech, bo tam kręciłem film. Potem kilka miesięcy przebywałem w Stanach Zjednoczonych. Przez rok dojeżdżałem z Krakowa do Warszawy na plan "Bożej podszewki", a przez kilka lat do Wrocławia na plan "Kiepskich". Takie życie! Córki na przykład, mijając mnie w drzwiach, pytały, czy wychodzę na dobre, czy może jeszcze wrócę" - opowiadał aktor w wywiadzie-rzece.

Pewnego dnia aktor po prostu nie wrócił do domu w Krakowie i zamieszkał w stolicy. Tłumaczył, że w Warszawie ma pracę, ale prawdziwym powodem jego wyprowadzki było to, że - jak się później okazało - Anna Tomaszewska zaczęła spotykać się z jego kolegą, z którym zresztą tworzy udany związek do dziś.

Andrzej Grabowski niedługo po rozwodzie ożenił się po raz drugi. Jego wybranką została Anita Kruszewska.

Plotkarskie media chciały zrobić z niego potwora

Drugie małżeństwo aktora także nie przetrwało próby czasu, ale jego koniec był o wiele bardziej dramatyczny niż koniec pierwszego. Z rozstania Andrzeja Grabowskiego z Anitą Kruszewską tabloidy uczyniły - to słowa gwiazdora "Świata według Kiepskich" - spektakl dla żądnych sensacji plotkarzy.

"Mam dość grubą skórę i jestem na to wszystko uodporniony" - stwierdził na kartach "Jestem jak motyl".

Nie jest tajemnicą, że druga żona aktora przeszła dwa udary, a brukowce obwiniały Andrzeja o to, że porzucił ją, bo nie chciał wziąć na siebie obowiązku opiekowania się nią. Stanowczo zaprzeczył tym doniesieniom. Potwierdził jednak, że jego małżeństwo z Anitą legło w gruzach.

Gdy wyszło na jaw, że Anita Kruszewska złożyła w sądzie pozew rozwodowy i wniosek o podział majątku, "Dobry Tydzień" odkrył, że kością niezgody między małżonkami jest... kilka milionów złotych.

"Andrzej Grabowski co miesiąc daje na utrzymanie żony, płaci jej rachunki, w sumie jest to więcej niż 5 tysięcy złotych, ale Anita chce otrzymać gotówkę na konto, podobno chodzi o kwotę 2 mln zł. To ma być jej zabezpieczenie na starość, bo Kruszewska nie wie, kiedy i czy w ogóle wróci do pracy" - obwieścił katolicki tygodnik na swoich łamach.

Drugi rozwód kosztował Andrzeja Grabowskiego ponad milion złotych

Andrzej Grabowski i Anita Kruszewska poznali się na planie telenoweli "Tylko miłość" - on grał w serialu gangstera Maxa Wolara, ona odpowiadała za charakteryzację występujących przed kamerą aktorów. Na ślubnym kobiercu stanęli w czerwcu 2009 roku. Po ślubie Anita Kruszewska wzięła na siebie obowiązki menadżerki i asystentki męża, oprócz tego wciąż pracowała jako charakteryzatorka.

Małżonkowie twierdzili w wywiadach, że byli sobie po prostu pisani i że mają nadzieję, iż spędzą ze sobą całe życie. Niestety, jak się okazało, łączące ich uczucie wypaliło się, a wręcz przeobraziło w - delikatnie mówiąc - niechęć.

Sąd orzekł ich rozwód w lutym 2018 roku. Andrzej Grabowski potwierdził w rozmowie z "Życiem na gorąco", że musiał pożyczyć pieniądze i sprzedać wszystko, co posiadał i co miało jakąś wartość, by spłacić byłą żonę. W sumie przelał na jej konto 1 milion 250 tysięcy złotych.

Dwa lata później aktor związał się ze swoją koleżanką po fachu Anitą Grochal. Wciąż są razem, ale o ślubie... nie ma mowy.

Źródła:

1. Książka P. Łęczuka i J. Jabłonki "Andrzej Grabowski. Jestem jak motyl", wyd. 2020.

2. Wywiad z A. Grabowskim, "Echo Dnia", listopad 2004.

3. Artykuł "Kulisy bolesnego rozstania", "Dobry Tydzień", maj 2016.

4. Artykuł "Uzgodnili warunki rozwodu", "Życie na gorąco", grudzień 2017.

Zobacz też:

Andrzej Grabowski jest nie do poznania. Schudł ponad 40 kilogramów

Co się dzieje z Andrzejem Grabowskim? Pojawił się nagle... wszyscy byli w szoku

A jednak to nie plotki o Grabowskim. Stało się. I to tuż po zakończeniu "Świata według Kiepskich"

Źródło: AIM
Dowiedz się więcej na temat: Andrzej Grabowski | Anna Tomaszewska
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Polecamy