Przejdź na stronę główną Interia.pl

Reklama

Reklama

Górniak: Komunii Allanka nie będzie!

​Kolejny spór Edyty Górniak z byłym mężem: tym razem o wiarę, w której wychowują syna.

Syn Edyty Górniak (40) Allan Krupa niedawno skończył 9 lat. Jest w drugiej klasie szkoły podstawowej i podobnie jak inne dzieci w jego wieku mógłby przystąpić w maju do Pierwszej Komunii Świętej. Mógłby, ale nie przystąpi. Ponoć dlatego, że jego rodzice nie zdążyli z przygotowaniami. Ale prawdziwy powód może być inny...

Reklama

Edyta od czterech lat bardzo interesuje się buddyzmem (niedawno spędziła ze swoim partnerem kilka dni w ośrodku buddyjskim pod Warszawą). Zachwyciła się tą religią, będąc w Tajlandii. Od tamtej pory regularnie jeździ do szkół jogi i klasztorów w Azji, by zgłębiać buddyzm.

W sierpniu zeszłego roku po raz pierwszy zabrała w taką podróż Allana, który - wychowany w wierze katolickiej - dotąd nie rozumiał nowej religii mamy. Gwiazda stwierdziła więc, że najlepiej będzie, jak zobaczy pewne obrzędy na własne oczy.

"Chcę pokazać Allanowi Tybet, żeby zobaczył inne życie, inną mentalność, filozofię i kulturę" - mówiła w wywiadach.

"Tylko w ten sposób, mając szerokie spojrzenie, będzie mógł dokonywać w życiu bardziej świadomych wyborów". Podróż do Tybetu nie spodobała się ojcu Allana, Darkowi Krupie (36), który prawdopodobnie czuł, co może z tego wyniknąć. Bo może fakt, że jego syn nie przystępuje w tym roku do Pierwszej Komunii Świętej, jest efektem właśnie tamtej podróży.

Znajomi byłych małżonków tłumaczą wprawdzie, że to z powodu ostatnich zawirowań w życiu Allana uroczystości nie będzie. We wrześniu Edyta zapisała syna do nowej szkoły bez konsultacji z byłym mężem. Placówka położona jest w pobliżu zamieszkania gwiazdy, za to od domu Darka jest znacznie oddalona. Teraz, kiedy Allan przebywa u ojca, ten musi budzić syna o 5 rano, żeby zdążyć odwieźć go do szkoły.

Czy to możliwe, by rodzice chłopca z tego powodu nie zdążyli z przygotowaniami do uroczystości i odłożyli ją na przyszły rok? Jeśli tak, to nie będzie to możliwe, bo episkopat podjął decyzję, że w 2014 roku, ze względu na reformę obniżającą wiek szkolny dzieci, sakramentu Pierwszej Komunii Świętej nie będzie w całej Polsce.

MH

20/2013

Życie na gorąco

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Edyta Górniak | komunia | kłótnia | Dariusz K., muzyk

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Nie przegap
najgorętszych
plotek!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie. Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj Pomponik.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »