Przejdź na stronę główną Interia.pl

Reklama

Reklama

Reklama

"Fakt": Paweł Królikowski rezygnuje z funkcji prezesa ZASP

Ze względu na zły stan zdrowia Paweł Królikowski (58 l.) zrezygnował z funkcji prezesa Związku Artystów Scen Polskich. Tabloid potwierdza smutne informacje.

Od grudnia aktor przebywa w szpitalu. Niedawno przeszedł operację usunięcia krwiaka oraz leczenie onkologiczne. Niestety, pojawiły się komplikacje - po operacji niespodziewanie wdała się infekcja.

Bliscy wierzą, że uda się Pawłowi wrócić do zdrowia. Po wyjściu ze szpitala czeka go jednak długa i żmudna rehabilitacja.

Według najnowszych informacji, Królikowski postanowił zrezygnować z funkcji prezesa Związku Artystów Scen Polskich, którą objął w kwietniu 2018 roku.

"Musimy spotkać się i ustalić komunikat prasowy" - mówi "Faktowi" wiceprezes ZASP-u Małgorzata Kożuchowska, która obecnie zastępuje Królikowskiego.

Reklama

Odpowiedzialna za komunikację Izabela Kuzyszyn dodaje, że oficjalne stanowisko zostanie podane w marcu, kiedy rezygnacja zostanie przyjęta. Wybory nowego prezesa odbędą się w czerwcu.

Olgierd Łukaszewicz, poprzedni szef ZASP-u, rozumie decyzję Pawła Królikowskiego. Ma jednak sporo wątpliwości.

"Słabo to widzę, ponieważ młodzież kompletnie nie rozumie tej organizacji. Musiałby to być ktoś w wieku 55 lat, kto może sobie pozwolić na przerwę w pracy. Bo model dawnego prezesa, kiedy wszystko robiło się społecznie, jest już nieaktualny. Ja bym się dzisiaj tej funkcji nie podjął" - tłumaczy w rozmowie z tabloidem "Fakt".

Ze zrozumieniem do sprawy podeszła także Nina Terentiew. Gdy okazało się, że Paweł Królikowski nie będzie mógł zasiąść w fotelu jurora "Twoja Twarz Brzmi Znajomo", postanowiła nie zastępować go innym artystą.

"Jest w tym show od pierwszego odcinka. Zna go od przysłowiowej podszewki i jego rola w nim jest nie do przecenienia. Jednak teraz najważniejsze jest jego dobro. Może być pewien, że czekamy na niego w kolejnej edycji, jak tylko wróci do formy" - zapewnia.

pomponik.pl

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Paweł Królikowski

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje