Przejdź na stronę główną Interia.pl

Reklama

Reklama

Przejdź na stronę główną Interia.pl

Ewa Minge wpadła w szał! Zbulwersowało ją to, co zobaczyła!

Ewa Minge (52 l.) postanowiła zwrócić uwagę Adamowi Darskiemu (Nergal) (42 l.), po tym, jak zobaczyła, co zrobił z obrazem Matki Boskiej. Gwiazda nie kryje oburzenia zachowaniem piosenkarza i uważa, że obraził on uczucia religijne wielu osób. Projektantka rzuciła Nergalowi wyzwanie. Nie zgadniecie jakie!

Ewa Minge nie mogła uwierzyć własnym oczom, gdy ujrzała w internecie zdeptany przez Nergala obraz Matki Boskiej. Projektantka należy do osób religijnych, dlatego postanowiła zabrać głos w tej bulwersującej sprawie. 

Reklama

Światowej sławy projektantka uważa, że Nergal poprzez swoje zachowanie obraził uczucia religijne osób wierzących, a także znieważył ważny symbol chrześcijański. Minge rzuciła liderowi zespołu "Behemot" wyzwanie. 

Gwiazda chce by Adam Darski, który uważa się za ateistę, w "celach artystycznych" dokonał znieważenia na przykład wizerunku Mahometa. Tym czynem miałby udowodnić, że faktycznie jest ateistą i nie sprawia mu różnicy to, czy w "celach artystycznych" profanuje symbole chrześcijańskie czy islamskie. 

"(...) Ja poproszę pana Adama o serie. Chciałabym tak równo i odważnie. Z podniesioną godnie głową, w równie modnym bucie i z podobnym impetem takiego np. Mahometa wizerunek. I koniecznie publicznie, na koncercie, a potem na socialmedia...hm ? Nie no chyba, że pan Adam jest wyznawcą islamu, to oczywiście zrozumiem i uznam ten but na tym ważnym dla wielu ludzi symbolu przejawem wojny między religiami (...)" - napisała Ewa Minge w obszernym poście zamieszczonym na Instagramie. 

Muzyk nie odniósł się na razie w żaden sposób do słów Minge. Warto przypomnieć, że Adam Darski już od ponad dziesięciu lat zmaga się z procesami związanymi z obrazą uczuć religijnych. Kilka lat temu na jednym z koncertów podarł na scenie Pismo Święte. 

Myślicie, że apel projektantki zmieni coś w postępowaniu Nergala?


***
Zobacz więcej materiałów wideo:


pomponik.pl

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Ewa Minge

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje