Reklama
Reklama

Ewa Chodakowska nauczy, jak prowadzić biznes. Wydała poradnik

Ewa Chodakowska (40 l.), chociaż budzi skrajne emocje i nie wszyscy uważają ją za ekspertkę, w niecałe 10 lat zbudowała znaną w całej Polsce markę i zarobiła tyle, by znaleźć się w rankingu najbogatszych Polek. Teraz, jak sama się chwali, postanowiła podzielić się tajemnicą sukcesu z innymi.

Ewa Chodakowska w przemyślany sposób buduje swoją karierę. Jej pomysł na biznes był prosty. 9 lat temu zaczęła zachęcać Polaków do regularnej aktywności fizycznej, zamieszczając na powszechnie dostępnych platformach internetowych darmowe filmiki z autorskimi programami ćwiczeń. Przekonywała, że do osiągnięcia efektów nie potrzeba drogiego sprzętu, specjalistycznych gadżetów ani karnetu na siłownię. 

Z czasem Chodakowska zorientowała się, że popyt na gadżety jednak jest, więc poszerzyła swoją ofertę o akcesoria do ćwiczeń, sygnowane jej nazwiskiem, przekąski i obozy kondycyjne, na których za jedyne kilkanaście tysięcy złotych jej zamożna przyjaciółki mogą zjeść listek sałaty i poćwiczyć w upale na plaży. 

Reklama

Należące do niej firmy rozwijają się tak dobrze, że 5 lat temu po raz pierwszy zagwarantowały Ewie 47. miejsce w rankingu najbogatszych Polek tygodnika „Wprost”. Rok później z majątkiem szacowanym na 130 milionów złotych awansowała na 31. miejsce, a w 2020 roku przeskoczyła na miejsce 29. Z majątkiem wycenianym na 185 milionów złotych. Jeszcze wyższe, bo 40. miejsce zajęła w rankingu najbogatszych Polaków przed czterdziestką.  Dla porównania, jej konkurentka w branży fitness, Anna Lewandowska uplasowała się na 23. pozycji z majątkiem o wartości 250 milionów złotych. 

Chociaż nie brakuje kobiet, takich jak Mariola Bojarska- Ferenc,  gotowych wytknąć Chodakowskiej, że dyplom kupiła na greckim bazarze, w dodatku wykonując zalecane przez nią ćwiczenia można sobie zrobić krzywdę, trenerka ciągle jednak ma rzesze wyznawczyń i całkiem nieźle zarabia na swojej popularności.

Na ubiegłorocznej liście najbogatszych Polek tygodnika „Wprost” Chodakowska uplasowała się na 23. pozycji z majątkiem szacowanym na ciut ponad 200 milionów złotych. Obecnie swoje aktywa ma w 6 spółkach, z których najważniejsza jest BeBio, dokąd spływają zyski z platformy treningowej BeActive TV oraz sklepu BeBio. Drugim ważnym źródłem dochodu jest BeDiet. Jak szacuje „Wprost”, tylko na cateringu dietetycznym Chodakowska zarobiła w ubiegłym roku 25 milionów złotych. 

Trzeci przysłowiowy ogon, za który łapie Chodakowska to sprzedaż kostiumów kąpielowych MissionSwim. Tu akurat szału nie ma: spółka zakończyła rok ze 175 tys. złotych straty, być może z powodu pandemii.  Znacznie lepiej radzi sobie BeBio Cosmetics, która zanotowała ponad 11 milionów złotych przychodów i blisko 4 miliony złotych zysku netto. 

Dobrze rokują także greckie biznesy trenerki. Hotel, który kupiła z mężem Lefterisem Kavoukisem, po renowacji może być wart nawet 8 milionów euro, a 12 apartamentów, które kupiła na osiedli Boho Sapiens na wyspie Mulis na Cykladach, są warte szacunkowo około 4 milionów euro. 

Chodakowska inwestuje także w deweloperkę w Polsce. Osiedle, które buduje pod Sanokiem, zostało sfinansowane z prywatnych środków trenerki, bez żadnego kredytu, co oznacza, że pieniądze ze sprzedaży segmentów będą czystym zyskiem. 

Rzeczywiście, trudno oprzeć się wrażeniu, że wszystko, czego Chodakowska dotknie, zamienia się w złoto. No i w końcu musiało do tego dojść. Tajemnicę swojego sukcesu trenerka postanowiła opisać w książce. Zaanonsowała ją osobiście na Instagramie: 

Jak ujawnia trenerka, pomysł zrodził się 2 lata temu podczas rozmowy z ekspertką marketingu i biznesu online podczas kampanii online WOW. Chodakowska wyznaje: 

Cieszycie się, że się zdecydowała? Książka Chodakowskiej, jak sama zapowiada, jest już dostępna w przedsprzedaży, a do księgarń trafi 30 czerwca. 

Zobacz też: 

Michał Piróg żegna gwiazdę "You Can Dance". Tancerka zginęła w wypadku

Anna Lewandowska odsłania brzuch w letniej stylizacji. Co za figura!

POMAGAMY UKRAINIE

***

pomponik.pl
Dowiedz się więcej na temat: Ewa Chodakowska
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Polecamy