Reklama
Reklama

Emilian Kamiński poznał Justynę Sieńczyłło, gdy miała 13 lat. Po latach rozpoznał ją po oczach

Emilian Kamiński († 70 l.) zmarł po długiej i niezwykle ciężkiej chorobie. Legenda polskiego teatru oraz kina odeszła dziś o 7:30 rano w otoczeniu najbliższych, w ukochanym domu w Józefowie. Aktor wiódł niezwykle interesujące życie. Swoją żonę po raz pierwszy spotkał, gdy miała zaledwie 13 lat. Ich drogi ponownie splotły się wiele lat później. Historia ich miłości jest jedyną taką na milion.

Emilian Kamiński: życie prywatne

Emilian Kamiński był jednym z najwybitniejszych aktorów swojego pokolenia. Artysta zmarł w wieku 70 lat we własnym domu. Informację o jego śmierci przekazała oraz pracownicy Teatru Kamienica.

"Dziś o godzinie 7.30, po długiej i ciężkiej chorobie zmarł Emilian Kamiński, twórca i dyrektor Teatru Kamienica, aktor i reżyser. Odszedł przy rodzinie, w swoim domu w Józefowie. Nie ma słów, które potrafiłyby wyrazić smutek i żal pozostawiony w naszych sercach" - czytamy w mediach społecznościowych Teatru Kamienica.

Reklama

Emilian Kamiński był człowiekiem wielu talentów i przez całe swoje życie nie przestawał próbować swoich sił w różnych dziedzinach sztuki. Choć wielu widzów postrzegało go jako amanta, w życiu prywatnym cechowała go stabilność. Gwiazdor niechętnie wypowiadał się na temat spraw sercowych, ale mimo to, nie był w stanie ukryć przed światem swoich dwóch małżeństw. W młodości aktor był mężem dziennikarki, Izabelli Jarosz. Po raz pierwszy kobieta zobaczyła swojego przyszłego partnera na żywo w sztuce "Szkoła żon". Jarosz była wówczas przekonana, że na scenie występuje Jerzy Matałowski, którego uwielbiała za rolę Kolumba w serialu "Kolumbowie". Gdy kilka lat później pojawiła się w Teatrze Ateneum, aby złożyć wizytę swojemu krewnemu doszło do bezpośredniego spotkania Emiliana Kamińskiego z Izabellą Jarosz. Od tego momentu ich znajomość zaczęła rozwijać się błyskawicznie.

Para doskonale się uzupełniała. Izabellę Jarosz cechował spokój i opanowanie, natomiast Emilian Kamiński był cholerykiem i człowiekiem pobudliwym. Zakochani wzięli ślub, a następnie zamieszkali w uroczym domu w Józefowie. Niebawem na świat przyszła ich córka Natalia. Niestety tryb pracy aktora był trudny do pogodzenia z życiem rodzinnym. Żona Emiliana Kamińskiego była coraz bardziej sfrustrowana jego ciągłą nieobecnością.

Emilian Kamiński: dwa małżeństwa

W 1983 roku Emilian Kamiński wystąpił w serialu "Szaleństwa panny Ewy". Podczas castingu do głównej roli na scenie pojawiła się 13-latka, której oczy zrobiły na nim wielkie wrażenie. Choć Justyna Sieńczyłło nie otrzymała roli, aktor przez długie lata nie potrafił o niej zapomnieć. Wiele lat później na jednej z prób do spektaklu "Na szkle malowane" pojawiła się absolwentka aktorstwa, której Emilian Kamiński nie był w stanie przeoczyć. Justyna Sieńczyłło znów zawróciła mu w głowie. 

Emilian Kamiński od pierwszego wejrzenia zakochał się w Justynie Sieńczyłło. Po latach w wywiadzie dla "Tiny" w pięknych słowach wspominał tamten moment:

"Zapamiętałem niezwykłe oczy tej dziewczynki. Gdy po latach spotkałem ją w teatrze Ateneum, poznałem ją po oczach".

Justyna Sieńczyłło również doskonale zapamiętała tamtą chwilę. W programie "Taka jak ty" wyznała, że niewiele brakowało, aby ich miłość nie miała szansy.

"Oczywiście, Emilian mówi, że mnie zapamiętał i mówi, że pamięta moje oczy. Czaruje dobrze, bo zaczarował mnie. Na szczęście nie zagrałam w "Szaleństwach panny Ewy", bo bym na pewno nie byłabym z nim, jestem o tym przekonana. On był dla mnie starym facetem, między nami jest jakieś 16 lat różnicy. Jak masz 14 lat, to nawet dwa lata robią różnicę" - mówiła wówczas Justyna Sieńczyłło.

Emilian Kamiński: jak zdobył serce Justyny Sieńczyłło?

Początkowo Emilian Kamiński nie chciał poddać się uczuciom. Zdawał sobie sprawę, że związek z młodszą o 17 lat kobietą i porzucenie rodziny nie zostaną najlepiej odebrane przez otoczenie. W końcu jednak dał się ponieść swoim pragnieniom.

"Musiałem się trochę napracować, by zdobyć serce Justynki. Śpiewałem np. pod jej balkonem. To miały być romantyczne serenady..." - mówił aktor w jednym z wywiadów.

Izabella Jarosz z typowym dla siebie spokojem przyjęła informację o tym, że serce jej męża zabiło do innej kobiety. Wyprowadziła się z ich wspólnego domu z córką. Po rozwodzie skupiła się na macierzyństwie oraz rozwoju kariery dziennikarskiej.

Po dwóch latach znajomości Emilian Kamiński i Justyna Sieńczyłło wzięli ślub. Para doczekała się dwóch synów. W 2009 roku aktor otworzył własny Teatr Kamienica. Wiele razy podkreślał, że u boku drugiej żony stał się zupełnie innym człowiekiem.

"Justyna jest bardzo cieplutka i kobieca. No, i jest ładna, cholera. Dużo jej zawdzięczam. Przy niej bardzo złagodniałem. Mniej nienawidzę. Ponieważ w życiu doznałem wielu krzywd, miałem w sobie taką zapamiętałość jak wojownik. Justyna przekonała mnie, że to cecha, która przeszkadza w życiu. Nauczyła mnie sympatii do świata" - mówił w jednym z wywiadów Emilian Kamiński. 

Zobacz też:

Król Karol III wychwala Kate i Williama. Dla Meghan i Harry'ego zabrakło miejsca

Marcin Tyszka hejtuje tłumaczkę języka migowego z TVP. Rozpętał niezłą aferę

Zaręczyny w "Rolnik szuka żony". Justyna zalała się łzami, a Manowska nie miała gdzie się podziać!

pomponik.pl
Dowiedz się więcej na temat: Emilian Kamiński | Justyna Sieńczyłło
Reklama
Reklama
Reklama
Polecamy