Reklama
Reklama

Dziennikarka zniknęła z TVP. Nagle padły słowa o trzecim trymestrze ciąży

To nie koniec zmian w TVP. Program "Okiem Wiary" nie powróci do ramówki TVP Info. Choć nadawana jest inna - podobna audycja o nazwie "Między Ziemią a Niebem", w sposobie jej organizacji również nie obyło się bez zmian. Dziennikarka Monika Kapinos-Maszenda zniknęła z małych ekranów i zabrała już głos w sprawie przyszłości swojego stanowiska. Najwięcej kontrowersji budzi fakt, że Monika pod koniec roku skorzystała ze zwolnienia lekarskiego w związku z trzecim trymestrem ciąży...

Zmiany w TVP. Z formatów znikają znane nazwiska

TVP w ostatnich latach prowadził dwa programy o bardzo zbliżonej tematyce: "Okiem Wiary" oraz "Między Ziemią a Niebem". Pierwszy z nich zniknął z ramówki z końcem 2023 roku. Ostatni odcinek poprowadziła Agata Konarska - dokładnie 31 grudnia.

Wirtualne Media pozyskały informacje na temat formatu oraz przyszłości drugiego z nich. Jak się okazuje "Okiem Wiary" nie powróci już do TVP Info. Nadal emitowany jest za to program “Między Ziemią a Niebem", który widzowie oglądają w TVP1 od 11:55.

Reklama

Program "Między Ziemią a Niebem" bez Moniki Kapinos-Maszendy

"Między Ziemią a Niebem" prowadzą od początku (na zmianę) Paulina Guzik i Grzegorz Miśtal. W tym gronie nazwisk brakuje za to jednej dotychczas dobrze znanej widzom dziennikarki. Co ciekawe, Monika Kapinos-Maszenda przestała pojawiać się także w "Panoramie" TVP2 w roli prowadzącej poranne wydania.

Monika Kapinos-Maszenda przekazała Wirtualnym Mediom, jak wygląda sytuacja. Wyznała, że jej stosunek pracy z TVP formalnie nadal trwa.

"Wraz z "zawieszeniem" mnie w "Panoramie", decyzją nowego dyrektora programowego odebrano mi też możliwość prowadzenia moich dotychczasowych dwóch programów w redakcji audycji - "Okiem Wiary" i "Między Ziemią a Niebem" - oraz robienia do nich materiałów reporterskich" - opowiadała dziennikarka.

Monika Kapinos-Maszenda o kontakcie z TVP i ciąży

Do tego pracownica TVP zapewnia, że nikt nie skontaktował się z nią w wyżej wymienionych sprawach.

"Zablokowano mi przepustkę do firmy i korporacyjnego maila czym odcięto mnie od informacji. Od tego czasu, do dzisiaj nikt nie kontaktował się ze mną w sprawie mojej przyszłości zawodowej czy dalszej współpracy, a ja pod koniec roku przeszłam na zwolnienie lekarskie w związku z III trymestrem ciąży" - opowiadała.

Ta informacja może spotkać się z licznymi kontrowersjami, szczególnie po tym, jak inna gwiazda stacji - Małgorzata Tomaszewska została zmuszona, by pożegnać się ze stacją TVP mimo ciąży.

Monika Kapinos-Maszenda nie kryje zdziwienia. Brak komentarza ze strony TVP

Następnie Monika Kapinos-Maszenda zdradziła, że nie zaproszono jej do dalszej współpracy, choć nowy zespół Panoramy rozpoczął pracę i jest w nim sporo osób z poprzedniej ekipy.

"Mnie do tej współpracy nie zaproszono, przyczyna pozostaje dla mnie zagadką. Dotychczas w Panoramie zajmowałam się tematami o kulturze, społeczeństwie [...] oraz prowadziłam tzw. boczne "Panoramy" - w podsumowaniu Monika nie kryła swojego smutku.

Wirtualne Media o opinię poprosiło Michała Legana, kierownika redakcji TVP. Nie uzyskano odpowiedzi. Również biuro prasowe TVP nie odpowiedziało na pytania o dziennikarkę.

Czytaj też:

Kultowe teleturnieje TVP z nowymi prowadzącymi. Już wiadomo, kto ich nie poprowadzi

Pracowała w TVP przez ponad 20 lat. Wyznała, czy to czas na wielki powrót

Szokujące wieści z Woronicza. Kultowy program wraca po 30 latach

pomponik.pl
Dowiedz się więcej na temat: TVP
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Polecamy