Przejdź na stronę główną Interia.pl

Reklama

Reklama

Reklama

Dr Maciej Socha wziął ślub z ukochanym! Dwaj lekarze otrzymali niespodziewane gratulacje

Doktor Maciej Socha i doktor Mateusz Wartęga to znani, bydgoscy lekarze, którzy właśnie stanęli razem na ślubnym kobiercu! Huczne wesele odbyło się w Polsce, ale formalny ślub panowie wzięli wcześniej w Edynburgu. Do małżonków spłynęły też niespodziewane gratulacje.

W 2014 roku Szkocja zdecydowała, że na jej terenie pary homoseksualne mogą zawierać związki małżeńskie, z kolei związki partnerskie można było zawrzeć już od 2004 roku. Z tej możliwości skorzystali Maciej i Mateusz - znani i cenieni bydgoscy lekarze.

Panowie początkowo planowali pobrać się w walentynki, niestety plany te pokrzyżowała pandemia koronawirusa. W rozmowie z "Gazetą Wyborczą" para lekarzy opowiedziała, że ostatecznie dzień ślubu zbiegł się z rocznicą śmierci mamy dr Sochy, ale też dniem narodzin jego siostrzeńca. Z kolei polskie wesele celebrował jednocześnie z własnymi urodzinami - 5 sierpnia.

Reklama

Ceremonię ślubu humanistycznego poprowadziła Bogna Jurek-Drzewiecka, prywatnie przyjaciółka lekarzy, a w trakcie wesele wystąpiła Beata Spychalska (sprawdź!). Do białego rana, ze szczęśliwymi małżonkami bawiło się 80 gości.

Bydgoski ginekolog przyznał, że ojciec początkowo nie akceptował jego orientacji. Z czasem jednak miłość do syna zwyciężyła i z okazji ślubu z Wartęgą, podarował parze obrączki i przygotował specjalną nalewkę na wesele.

Świeżo upieczeni małżonkowie otrzymali także list z gratulacjami od prezydenta Bydgoszczy - Rafała Bruskiego.

Kim jest doktor Maciej Socha?

Dr n. med. Maciej Socha to znany również medialnie lekarz specjalista położnictwa i ginekologii onkologicznej, perinatologii. Prywatnie małżeństwo lekarzy aktywnie walczy o zdrowie kobiet i ich prawa. Bydgoszczanie są działaczami pro choice, walczą o edukację seksualną i równość mniejszości seksualnych. Wystąpili w nagim kalendarzu fundacji "Replika", którego dochód został przeznaczony na pomoc dyskryminowanym osobom ze środowiska LGBT +. Dr Socha to kierownik Katedry Perinatologii, Ginekologii i Ginekologii Onkologicznej UMK Collegium Medicum w Bydgoszczy. Dyrektor Medyczny kliniki LEKARZE Mostowa 4 w Bydgoszczy i Prezes Zarządu POLSKIE LECZNICE Sp. Zo.o., Ordynator Oddziału Położniczo- Ginekologicznego Szpitala Św. Wojciecha w Gdańsku.

pomponik.pl
Dowiedz się więcej na temat: dr Maciej Socha

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje

Nie przegap
najgorętszych
plotek!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie. Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj Pomponik.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »