Przejdź na stronę główną Interia.pl

Reklama

Reklama

Przejdź na stronę główną Interia.pl

Dorota Wellman pozwała sławnego pisarza! Właśnie zapadł wyrok!

Dorota Wellman (56 l.) nie odpuściła i pozwała Jacka Piekarę (52 l.) za obraźliwy wpis na jednym z portali społecznościowych. Sprawa dobiegła końca i dziennikarka może świętować!

"Do aborcji potrzebne jest zapłodnienie... Do zapłodnienia potrzebny jest seks... Dobrze wiedzieć, że Dorocie Wellman nie grozi aborcja!" - napisał na swoim profilu Jacek Piekara na początku października 2016 roku.

Reklama

Wpis ten był komentarzem do Czarnego Prostestu, w którym udział brała także Dorota Wellman. To właśnie za te słowa prezenterka pozwała Piekarę. Po wielu tygodniach sądowej walki, w końcu sąd orzekł, że pisarz jest winny.

Ma przeprosić Dorotę Wellman oraz wpłacić pieniądze na konto fundacji. Łączny koszt kary szacuje się na 470 tysiące złotych. Jak zapowiada Piekara, będzie chciał się odwoływać od wyroku, bo jak twierdzi, proces odbył się bez jego wiedzy!

"Pisma z sądu są wysyłane na adres, pod którym nigdy nie mieszkałem, nikt ich nigdy nie odbiera" - mówił w wywiadzie dla serwisu TVP Info.

Rozsierdzony autor książek fantasy skomentował także sprawę w mediach społecznościowych:

"W załączniku twit, za który zgodnie z żądaniem Doroty Wellman i wyrokiem "rozgrzanych" sędziów Sądu Okręgowego w Warszawie mam zapłacić prawie PÓŁ MILIONA ZŁOTYCH... O procesie mnie nie zawiadomiono, nie wiedziałem o nim i nie brałem udziału...Nieźle, co?" - a następnie po kilku godzinach dodał jeszcze parę słów - "Cieszę się, że w procesie Wellman - Piekara chodzi o tak GIGANTYCZNĄ kwotę (niemal 0.5 mln kary za twit). Bo pokazuje to równie gigantyczny rozmiar zła systemu, łatwość ‘zmielenia’ obywatela i bezduszny formalizm sądów... Może moja sprawa będzie nasionkiem czegoś dobrego!".

Na temat procesu wypowiedziała się także pani mecenas, która reprezentuje w sprawie Dorotę:

"Pani Dorota Wellman nie zażądała żadnych pieniędzy dla siebie. Zażądała 25 tys. zł na cel społeczny i przeprosin w dwóch nośnych tytułach prasowych. Celem Pani Doroty Wellman nie jest finansowe niszczenie Jacka Piekary, ale uzyskanie przeprosin i przywrócenie ładu w dyskusji mającej miejsce w przestrzeni publicznej" - powiedziała.

***
Zobacz więcej materiałów wideo: 

pomponik.pl

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Dorota Wellman

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje