Reklama
Reklama

Dawid Kubacki zdradził, kiedy urodzi się jego dziecko! Boi się jechać na konkurs? „Niczego nie mogę być pewien”

Fani Dawida Kubackiego (32 l.) nie mogą się wprost doczekać zbliżającego się wielkimi krokami 71. Turnieju Czterech Skoczni w Oberstdorfie. Polacy zaciskają mocno kciuki, licząc na zwycięstwo nowotarżanina. Za to sam Kubacki z utęsknieniem odlicza dni do narodzin swojego drugiego dziecka. Poród powinien odbyć się po zakończeniu rywalizacji narciarskiej, ale jak to z naturą bywa… nigdy nic nie wiadomo. Kubacki szykuje się więc na wszelkie niespodzianki!

Dawid Kubacki zdradził termin narodzin drugiego dziecka

Dawid Kubacki wraz z żoną poinformowali o tym, że spodziewają się drugiego dziecka niespełna dwa miesiące temu. Para do tej pory doczekała się córeczki Zuzanny. Teraz ich grono ma się powiększyć o kolejną dziewczynkę.

Ponownie zdarza się też tak, że tata sportowiec będzie musiał wystąpić na Turnieju Czterech Skoczni w trakcie ostatnich dni ciąży, kiedy rozwiązanie może zaskoczyć w każdej chwili. Ten scenariusz Dawid Kubacki zna już z autopsji, ponieważ Zuzia urodziła się 29 grudnia, kiedy świeżo upieczony tata walczył o puchar. Ostatecznie dopisało mu szczęście i zwycięsko zakończył konkurs. Czy tym razem będzie miał okazję powtórzyć swój sukces?

Reklama

Okazuje się, że tak. Żona Dawida - Marta - pozwoliła mu ponownie gonić za marzeniami, gdy ona będzie wydawała na świat kolejne dziecko. Skoczek poinformował o tym w mediach, wyjawiając, na kiedy oszacowano termin porodu.

"Nie można się nauczyć, jak funkcjonować w takiej sytuacji, nie da się zaplanować. Jak to przy ciążach i porodach bywa, nigdy nie wiesz, kiedy on się przytrafi. Pierwotny termin był wyznaczony na 8 stycznia, więc jest szansa na to, że zdążę się wrócić do domu i córka pojawi się na świecie już po turnieju" - mówił Kubacki, cytowany przez Jakuba Balcerskiego w serwisie sport.pl.

Skoczek przyznał jednak, że "niczego nie może być pewien", ponieważ sytuacja jest bardzo dynamiczna. "Wszystkie możliwe opcje mam przemyślane, w razie czego. Żona się względnie dobrze czuje. Ja mogę startować, więc z tego miejsca muszę jej podziękować, że mnie tu puściła" - dodał.

Trzymamy zatem kciuki za szczęśliwy poród Kubackiej oraz sukcesy jej męża na skoczni!

Dawid Kubacki - kariera i życie prywatne

Dawid Kubacki urodził się 12 marca 1990 roku w Nowym Targu. We wrześniu 2005 roku zadebiutował w konkursie FIS Cup, w Bischofshofen  zajmując 33. pozycję.

W lipcu 2010 roku występował w Letnim Pucharze Kontynentalnym, dwukrotnie zajmując miejsca na podium.

Zwyciężył w obu konkursach Letniego Grand Prix 2020. W ramach Letniego Grand Prix rok później czterokrotnie kończył konkursy w pierwszej dziesiątce. Udało mu się również dwa razy stanąć na podium.

Odniósł zwycięstwo w trzech konkursach z cyklu Letniego Grand Prix 2022, zapewniając sobie zwycięstwo w klasyfikacji generalnej.

1  maja 2019 roku skoczek narciarski wziął ślub z Martą Majcher, którą  poznał w czasie studiów na AWF w Katowicach. 29 grudnia 2020 roku urodziło im się dziecko - córeczka Zuzanna.

Zobacz też:

Dawid Kubacki zaniepokoił fanów. Ciężarna żona zaczęła odbierać mnóstwo telefonów!

Dawid Kubacki ma powody do radości. Sami zobaczcie!

Żona Dawida Kubackiego odsłania kulisy życia u boku skoczka. Nie zawsze jest kolorowo

pomponik.pl
Dowiedz się więcej na temat: Dawid Kubacki | Marta Kubacka
Reklama
Reklama
Reklama
Polecamy