Reklama
Reklama

David Lynch rozwodzi się po raz czwarty. Żona reżysera złożyła pozew

David Lynch (77 l.) znów doświadczył porażki w miłości. Jeden z najsłynniejszych reżyserów naszych czasów rozwodzi się ze swoją czwartą żoną, Emily Stofle. Po 14 latach małżeństwa ukochana Lyncha złożyła pozew o rozwód. Jaki jest powód ich rozstania?

Wszystkie kobiety Davida Lyncha

David Lynch aż czterokrotnie stawał na ślubnym kobiercu. Jego pierwszą wybranką była Peggy Lynch, z którą pobrał się w 1967 roku. Ich małżeństwo przetrwało 7 lat. Później przez równą dekadę, od 1977 do 1987 roku jego żoną była Mary Fisk. Kolejne małżeństwo reżysera trwało zaledwie rok. Od 2006 do 2007 roku był mężem Mary Sweeney. Oprócz tego, artysta miał na swoim koncie liczne romanse. Otaczał się pięknymi kobietami, z którymi pracował na planach filmowych. Jego dziewczyną była m.in. Isabella Rossellini.

Reklama

Jak donosi magazyn "People", również czwarte małżeństw Davida Lyncha właśnie przechodzi do historii. Ukochana reżysera Emily Stofle, z którą miał przyjemność współpracować przy produkcji filmu "Inland Empire" oraz kultowego serialu "Twin Peaks: Powrót" właśnie złożyła pozew o rozwód. Para spędziła ze sobą ponad 14 lat. Przedstawiciele Lyncha jak dotąd nie odpowiedzieli na prośbę "People" o wydanie komentarza w tej sprawie.

David Lynch i Emily Stofle pobrali się 26 lutego 2009 roku. Na razie nie wiadomo oficjalnie, co było przyczyną rozpadu ich małżeństwa, ale można przeczuwać, że miało to związek z pracą. Sam reżyser w wywiadzie dla "The Guardian" z 2018 roku przyznał, że ma tendencję do przedkładania pracy nad życie osobiste.

"Musisz być samolubny. To straszna rzecz. Nigdy tak naprawdę nie chciałem się pobrać, nigdy tak naprawdę nie chciałem mieć dzieci. Niemniej jednak, jedna rzecz prowadzi do drugiej i tak się stało [...] Zrobiłem, co mogłem. Można było bardziej się postarać, to fakt, ale problemy zawsze się pojawiają" - żalił się w rozmowie z dziennikarzami.

David Lynch rozwodzi się po raz czwarty

Jak dowiadujemy się z doniesień portalu TMZ, w pozwie rozwodowym Emily Stofle poprosiła o wyłączną opiekę prawną i fizyczną nad ich 11-letnią córką Lulą Boginią. Aktorka wyraziła jednocześnie chęć, aby Lynch otrzymał prawo do regularnych spotkań z dzieckiem. Kobieta ubiega się także o alimenty od współmałżonka i pokrycie kosztów procesu.

W wydanej jakiś czas temu książce, Stofle podzieliła się z czytelnikami szczerymi wyznaniami na temat jej małżeństwa z Davidem Lynchem. Jak można było przeczytać w publikacji stworzonej przez nią w duecie z Kristine McKenną, po narodzinach córki reżyser bynajmniej nie zamierzał zmieniać swoich priorytetów. 

"Kiedy urodziłam Lulę, zniknął w swojej pracy. Zając się tym co uwielbia i z czego czerpie radość" - mówiła później McKennie w rozmowie z "The Guardian".

Oprócz Luli reżyser ma także 55-letnią córkę Jennifer z pierwszego małżeństwa z Peggy, 41-letniego syna Austina z drugiego małżeństwa z Mary Fisk oraz 31-letniego syna Rileya z trzecią żoną, Mary Sweeney.

Zobacz też:

Smutna wiadomość dla fanów "Miasteczka Twin Peaks". Świat filmu pogrążony w żałobie

David Lynch ponownie ojcem

Premiera "Inland Empire" Davida Lyncha w Gdańsku

pomponik.pl
Dowiedz się więcej na temat: David Lynch
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Polecamy