Przejdź na stronę główną Interia.pl

Reklama

Reklama

Dariusz K. skazany! Zapadł prawomocny wyrok!

Dariusz K. został prawomocnie skazany na sześć lat więzienia za śmiertelne potrącenie kobiety na przejściu dla pieszych.

Sąd Okręgowy w Warszawie obniżył wyrok z 7 do 6 lat więzienia.

Reklama

- W sprawie pewne jest tylko to, że we krwi oskarżonego stwierdzono kokainę w stężeniu 17,18 nanogramów na mililitr, a to za mało, by przyjąć, że oskarżony w chwili wypadku znajdował się pod wpływem kokainy - stwierdziła sędzia Magdalena Roszkowska-Matusik.

Dodała, że jest to jednak wystarczające, by przyjąć, że oskarżony w chwili wypadku "był w stanie po użyciu środka odurzającego".

- Tym samym sąd okręgowy zobligowany był do zmiany zaskarżonego wyroku poprzez przyjęcie, że oskarżony w chwili wypadku nie był pod wpływem, a po użyciu środku odurzającego - powiedziała Roszkowska-Matusik.

Przypomnijmy, że do wypadku doszło w lipcu 2014 roku w Warszawie. W kwietniu 2016 roku sąd I instancji skazał K. na 7 lat więzienia. Prokuratura domagała się 8 lat, a jego obrońcy zaledwie 5 lat pozbawienia wolności!

Prawnicy K. złożyli apelację. Sąd Okręgowy zgodził się, aby Dariusz K. mógł oczekiwać na kolejny wyrok na wolności, na którą wyszedł za poręczeniem majątkowym w wysokości 400 tysięcy złotych!

Teraz skazany został prawomocnym wyrokiem. Prócz 6 lat więzienia sąd orzekł zakaz prowadzenia pojazdów przez 10 lat!

pomponik.pl

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Dariusz K.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje

Nie przegap
najgorętszych
plotek!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie. Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj Pomponik.pl lub zobacz instrukcję »