Przejdź na stronę główną Interia.pl

Reklama

Reklama

Dariusz K. może liczyć na łagodniejszą karę?

Rozpoczął się proces apelacyjny Dariusza K., który będąc po wspływem kokainy, śmiertelnie potrącił na pasach kobietę. Czy jego obrońcy uda się wywalczyć mniejszą karę dla muzyka?


Wyrok, jaki wyda Sąd Okręgowy w Warszawie, zdecyduje o najbliższej przyszłości byłego męża Edyty Górniak i ojca jej nastoletniego syna Allana. Przypomnijmy, że w ubiegłym roku sąd rejonowy skazał Dariusza K. na siedem lat więzienia.

Reklama

Jego obrońcy złożyli odwołanie. Od listopada K. jest na wolności i czeka na rozstrzygnięcie sądu okręgowego. Na rozprawie apelacyjnej 5 kwietnia br. prokurator wniósł o podtrzymanie wyroku sądu pierwszej instancji.

Obrońcy zaś przedstawili opinię nowego biegłego, która nie potwierdza jednoznacznie, że Dariusz K. kierował autem, będąc pod wpływem kokainy. A jeśli nie był pod jej wpływem, lecz tylko po jej zażyciu (muzyk przyznał się, że brał narkotyk dzień przed wypadkiem), sąd musi ocenić, czy miało to wpływ na jego zdolność kierowania samochodem. Jeśli uzna, że nie miało, może zmienić kwalifikację prawną czynu na "zwykły" wypadek, co może przełożyć się na niższy wyrok.

Jeśli sędzia zmniejszy go z siedmiu do np. pięciu lat (o co już wcześniej wnioskowała obrona), Dariusz K. wróci do więzienia, ale będzie mógł ubiegać się o zwolnienie warunkowe - po odbyciu połowy kary. Jednak już odsiedział podczas procesu dwa lata i cztery miesiące, które zostaną mu zaliczone na poczet odsiadki.

Dariuszowi K. wizja powrotu za kraty nie spędza snu z powiek. Kilka dni przed rozprawą apelacyjną balował ze swą siostrą Dorotą i jej przyjacielem w luksusowym hotelu i ośrodku spa pod Olsztynem na Warmii. Jak mówią naoczni świadkowie, muzyk korzystał tam z uroków życia, nie unikał zaglądania do kieliszka. Zupełnie nie sprawiał wrażenia kogoś, kto lada dzień może wrócić do więzienia.

***

Zobacz więcej o gwiazdach:

Twoje Imperium

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Dariusz K.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje

Nie przegap
najgorętszych
plotek!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie. Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj Pomponik.pl lub zobacz instrukcję »