Przejdź na stronę główną Interia.pl

Reklama

Reklama

Czubaszek dostała w twarz na ulicy

Maria Czubaszek (74 l.) nie ukrywa, że ulubienicą swojej matki nigdy nie była. Do tego z jedyną siostrą nie utrzymuje żadnego kontaktu.

"Więzy rodzinne są przereklamowane. Siostra jest mi obcym człowiekiem. Wyjechała do Australii i, jak kiedyś wróciła, to nie miałam z nią o czym rozmawiać. Mam nadzieję, że już tam zostanie i nigdy nie wróci" - stwierdziła Czubaszek w jednym z wywiadów.

Reklama

Co jest powodem tak chłodnych relacji z 12 lat młodszą Ewą? Rywalizacja między siostrami zaczęła się już w dzieciństwie. Mała Marysia czuła się niekochana przez mamę, która według niej faworyzowała siostrę. Z czasem relacje jeszcze bardziej się pogorszyły.

19-letnia Maria została wyrzucona z domu za zafarbowanie włosów. "Na pierwszym roku studiów [studiowała na Wydziale Dziennikarstwa, a także na Wydziale Filologii Angielskiej UW], jak miałam wrócić o 23, a byłam o 23.30, mama dała mi w twarz na ulicy przy kolegach, którzy mnie odprowadzali" - wspomina z goryczą satyryczka.

A jednak po latach to ona zajęła się starzejącą i schorowaną matką. "Ukochana córeczka Ewa" nie interesowała się faktem, że mama nie była w stanie wyżyć ze skromnej emerytury.

"Maria, wtedy początkująca autorka tekstów dla Polskiego Radia, zarabiała niewiele. Trudno jej było utrzymać matkę" - mówi "Na Żywo" jej znajoma.

Tymczasem młodsza siostra postawiła tylko na realizację własnych marzeń. Wyszła za mąż i wyjechała do Australii, nie pisząc nawet kartki z pozdrowieniami.

Gdy po latach doszło do spotkania sióstr, okazało się, że są sobie zupełnie obce. Maria do dziś ma do niej żal. Trudne doświadczenia nie pozostały też bez wpływu na późniejsze życie satyryczki. Nie chciała mieć dzieci. Wiedziała, jak bywają niewdzięczne wobec zniedołężniałych rodziców. Po latach otwarcie przyznała się do braku instynktu macierzyńskiego i dokonania dwóch aborcji.

"Kiedy siostra urodziła dziecko, wszyscy mówili: jak zobaczysz dzidziusia, zmienisz zdanie. Zobaczyłam i pomyślałam: dzieci mnie nie wzruszają".


Na żywo

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Maria Czubaszek | siostra | matka

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Nie przegap
najgorętszych
plotek!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie. Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj Pomponik.pl lub zobacz instrukcję »