Reklama
Reklama

Córka Piotra Fronczewskiego zaczynała karierę na scenie, jednak nie poszła w ślady ojca. Czym zajmuje się dzisiaj?

Piotr Fronczewski (76 l.) zawsze miał nadzieję, że jego córki nie będą marzyły o karierze aktorskiej. "Moje córki, ze swoją konstrukcją psychiczną (…) nie odniosłyby sukcesu w tym zawodzie" - twierdził aktor. Dziewczyny liczyły jednak na to, że będą spełniać się artystycznie. Pomagała im nawet Majka Jeżowska.

Piotr Fronczewski to jeden z bardziej znanych polskich aktorów. Ma na koncie setki ról. Najbardziej w pamięci widzów zapadły jego wcielenia jako Ambrożego Kleksa, Szpicbródki, Poety w "Weselu", Czesława Wiśniaka w "Konsulu", czy Stańczyka w "Królowej Bonie". Był też wspaniałym wyrozumiałym ojcem w kultowym serialu Polsatu "Rodzinka zastępcza". 

Córki Piotra Fronczewskiego już w dzieciństwie stawały na scenie

Prywatnie Piotr Fronczewski jest ojcem dwóch córek 47-letniej Katarzyny i 44-letniej Magdaleny. Obie wybrały w życiu inną drogę niż ojciec. Jednak w dzieciństwie chciały stanąć na scenie jak ich ojciec. Zaczynały od śpiewania w chórkach Majki Jeżowskiej. Szło im tak dobrze, że Magda zaczęła brać udział w konkursach piosenki dziecięcej, a nawet nagrała płytę "WOW/piosenki dla dzieci". Na tym nie koniec. Nastolatka debiutowała także w filmie. W 1987 roku zagrała epizodyczną rolę w "Podróżach Pana Kleksa".

Reklama

Piotr Fronczewski był zaniepokojony o przyszłość córek, bo obawiał się, że nie podołają psychicznie trudnościom, jakie niesie ze sobą zawód artysty. Nie chciał jednak wywierać nacisku na dziewczynki.

"W jakiś sposób udało mi się odwrócić bieg rzeczy, ale bez wywierania presji. Wydaje mi się, że zrozumiały ten punkt widzenia i zaakceptowały go. Choć podejrzewam, że Magda czuje rodzaj tęsknoty za niespełnionym marzeniem" - mówił w "Gali" Fronczewski.

Kim dzisiaj są córki Piotra Fronczewskiego?

Dzisiaj zarówno Katarzyna, jak i Magdalena są dorosłe i faktycznie nie związały życia ze sceną. Starsza ukończyła studia filozoficzne oraz Akademię Medyczną w Warszawie. Pracuje w zawodzie lekarza medycyny nuklearnej. Z kolei Magdalena, która ukończyła psychologię, pracuje we własnym gabinecie.

"Córki odziedziczyły po mnie zmysł autokrytyczny, co w pewnych sytuacjach pomaga, ale też czyni człowieka niepewnym. Ja niestety składam się z samych wątpliwości" - wyznał Fronczewski.

Ojciec może być dumny ze swoich córek.

Zobacz też:

Piotr Fronczewski rezygnuje z pracy!

Piotr Fronczewski wystąpi w "Akademii Pana Kleksa". Dostał rolę na pocieszenie?

Piotr Kraśko usłyszał zarzuty za jazdę bez uprawnieńpomponik.pl
Dowiedz się więcej na temat: Piotr Fronczewski
Reklama
Reklama
Reklama