Reklama
Reklama

Córka Danuty Szaflarskiej przerwała milczenie. Tak mama traktowała ją przez lata

Danuta Szaflarska wiele lat szukała prawdziwej miłości. Niestety, przeżyła jedynie dwa nieudane małżeństwa. Wydawać by się mogło, że w takiej sytuacji odnalazła szczęście w więzi z córkami - Marią i Agnieszką, ale... nic bardziej mylnego. Młodsza z nich gorzko wspomina życie z mamą. Oto szczegóły.

Danuta Szaflarska szukała miłości. Doczekała się dwóch córek

Danuta Szafrańska wiele lat poszukiwała tego jedynego. Najpierw z Janem Ekiertem doczekała się córki Marii, a potem z Januszem Kilańskim - Agnieszki. Związki Danuty się rozpadły, a jej samej było trudno stworzyć z pociechami trwałe więzi.

"Jej często nie było, a jak była to odpoczywała po pracy. Jako dziewczynka zazdrościłam innym dzieciom normalnego domu. Czego konkretnie? Tego, że ich mamy poświęcały im uwagę. Bo ja miałam strasznie samotne dzieciństwo" - wyznała Agnieszka Kalińska-Cypel w biografii aktorki, o tytule "Szaflarska. Grać, aby żyć".

Reklama

Danuta Szaflarska tak traktowała młodszą córkę. Opisała swoją historię

Niestety, aktorka nie szczędziła młodszej córce krytyki. Pozwalała sobie na niemiłe komentarze, których Agnieszka nigdy nie zapomniała.

"Kiedyś obrzuciła mnie wzrokiem i wyparowała: "Ale jesteś gruba. Aż przykro na ciebie patrzeć". A gdy teraz patrzę na swoje zdjęcia z nastoletniości, to wcale gruba nie byłam" - pisała córka artystki.

Co ciekawe, nawet wakacyjny czas nie obfitował w zaangażowanie znanej przez cały kraj mamy. Wynajmowała córce dom w górach i opłacała posiłki, byle mieć czas dla siebie. Więcej zaangażowania oferował ze swojej strony tata.

"Odwoził mnie tata, miałam wynajęty pokój u górali, opłacone posiłki, na które chodziłam do domu wczasowego dla pracowników MKiSz. No i tak się bujałam sama przez dwa miesiące wakacji. Z jednej strony z poczuciem własnej "dorosłości", z drugiej okropnie samotna! Wspominam to jako koszmar" - pisała w tej samej książce Agnieszka.

Danuta Szaflarska zmieniała się jedynie w tym czasie

Jedynym czasem, gdy Danuta pokazywała, że więzi są dla niej ważne, były święta. To właśnie wtedy przygotowywała potrawy i przyjmowała najbliższych pod swój dach.

W tych trudnościach córki nie mogły liczyć nawet na siebie nawzajem. Wszystko dlatego, że poznały się, dopiero gdy Agnieszka miała... 17 lat.

"Wcześniej to mijałyśmy się - albo Marysia mieszkała w internacie, albo studiowała, albo siedziała za granicą. A jak już była w domu, to nie miała głowy do tego, by się ze mną, smarkatą, zadawać" - tłumaczyła Agnieszka Kilańska-Cypel.

Co ciekawe, starsza córka, według jej samej, miała z mamą dobrą relację.

"Moje koleżanki zazdrościły mi mamy przyjaciółki. Niekiedy im coś doradzała, przychodziły do niej" - podsumowała Maria w tej samej pozycji, choć nie ukrywała, że przed południem mama szła na próbę, a wieczorem przedstawienie, przez co w domowych pieleszach głównie odpoczywała.

Czytaj też:

Nie przyjęła oświadczyn znanego aktora. Potem nagle odwołała ślub z innym

Danuta Szaflarska żyła 102 lata. Tak o niej mówili

Gwiazdy polskiej sceny przez lata trwały w konflikcie. Poróżnił je mężczyzna

pomponik.pl
Dowiedz się więcej na temat: Danuta Szaflarska
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Polecamy