Reklama
Reklama

Coraz mniej widzów ogląda msze święte. Zaskakujące dane z TVP

Msze święte są transmitowane w Telewizji Polskiej każdego dnia. Decyzja zapadła po ograniczeniu zgromadzeń w kościołach z powodu pandemii koronawirusa. Ze statystyk wynika, że ich oglądalność drastycznie zmalała. Różnica to nawet setki tysięcy telewidzów względem ubiegłego roku.

Spada zainteresowanie mszami świętymi w TVP

Polscy widzowie coraz mniej chętnie oglądają transmisje mszy świętych w TVP, jak podaje portal wirtualnemedia.pl. Nabożeństwa pojawiają się na antenie codziennie o godzinie 7:00 w TVP1. 

Decyzja zapadła w marcu 2020 roku po ograniczeniu zgromadzeń w kościołach z powodu pandemii koronawirusa. Wierni rekompensowali sobie w ten sposób wizytę na miejscu, gdzie przez jakiś czas mogło przebywać zaledwie pięć osób

Z czasem jednak zainteresowanie licznymi transmisjami drastycznie zmalało. 

Z analizy udostępnionej portalowi Wirtualnemedia.pl przez Media Context wynika, że oglądalność mszy od 13 marca do 12 lipca 2022 roku przełożyła się na 11,32 procent udziału w rynku telewizyjnym wśród wszystkich widzów, 3,39 procent w grupie komercyjnej 16-49 oraz 4,80 procent w grupie 16-59.

Reklama

Z kolei największą widownię w okresie od 13 marca do 12 lipca br. zgromadziła relacja z 3 kwietnia, którą oglądało aż 630 tysięcy osób. Czy w związku z tym Telewizja Polska znowu powróci do emitowania tylko jednej mszy w tygodniu?

Zobacz też:

Puste koperty na weselu. Janachowska znalazła świetne rozwiązanie!

Putina w Teheranie zastąpił sobowtór? Tak twierdzi szef ukraińskiego wywiadu

"Po co takie oszustwo?". Magda Gessler majstrowała przy zdjęciach?

pomponik.pl
Dowiedz się więcej na temat: TVP | Telewizja Polska SA | msza święta
Reklama
Reklama
Reklama
Polecamy